Effect3D v1.0 - dokončení - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Effect3D v1.0 - dokončení

22. února 2001, 00.00 | Dokončení recenze velmi netradičního a velmi zajímavého animačního a efektového programu určeného především pro rozpohybování 3D objektů.

Předcházející díl článku naleznete ZDE.

Když máte objekt na scéně vhodně umístěný v požadované velikosti a máte vybrán některý z nabízených renderovacích efektů, můžete přikročit k dalším z nabízených funkcí. Effect3D obsahuje mimo renderovacích efektů také část pro úpravu barev objektu, nastínování a nasvícení objektů na scéně a také zapnout nebo vypnout vyhlazení.

Animační engine nevyžaduje žádné cesty či parametry, vše je už hotovo v animačních předlohách, na které stačí jen kliknout myší. To samozřejmě znamená, že program vyjma rotací a změny velikosti objektu na scéně neumožňuje žádný zásah do animačního procesu přesněji řečeno nelze téměř nijak ovlivnit výsledek a právě proto není Effect3D určen zkušeným či profesionálním animátorům, ale všem ostatním. Animace mohou výrazným způsobem "zlidštit" libovolný 3D objekt, ne výběr máte více než 70 typů animací - od nejrůznějších variant poskakování objektů na scéně přes rotace, plavání objektu na vodní hladině či jeho poletování v poryvech větru, tzv. "hula-hop" komiksové efekty apod. Díky bio-morph engine vypadá výsledek skoro vždy skvěle a značně realisticky, i když většině z nabízených animačních efektů se nedá upřít nádech legračního komiksového nádechu - a právě k těmto účelům byl program navržen.

Animaci můžete exportovat ve formátu GIF (při exportu v tomto formátu si můžete nechat spočítat velikost animace a případně ubrat počet barev přímo v SAVE requesteru), nebo jako jednotlivé snímky ve formátech BMP a JPEG. Pro každou animaci můžete nastavit celkový počet snímků (nikde se však neudává kolik jich vlastně je a poznáte to až po exportu v nějakém přehrávači nebo editoru animací) počet snímků/s v rozsahu 1-15 (víc trial verze neumí a manuál neuvádí, zda plná verze umí víc) a pak už stačí scénu s objektem jen vyexportovat. Některé s dodávaných 3D objektů jsou už animované, u těch se pak program přepne do módu "Custom animation" - typ animace lze v případě potřeby změnit na některý ze standardně nabízených cca 70 typů.

     


Ukázky renderovacích efektů a dvě animace jsou snad dostatečnou demonstrací některých grafických a animačních možností Effect3D, další příklady animací u objektů nabízených tímto poměrně unikátním efektovým a celkem levným programem si už můžete vyzkoušet sami - většinou je legrace sledovat výsledek a stojí to za to!

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: