Easy GIF Animator 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Easy GIF Animator 1.0

6. března 2001, 00.00 | Klon kdysi velmi populárního MS GIF Animatoru, tak by se dal stručně charakterizovat nový program určený pro výrobu animací ve formátu GIF89a.

Easy GIF Animator je skutečně easy. Tento shareware animační balík (či spíše balíček) pro Windows 95/98 je relativně levný, stojí totiž pouhých 7 $. Možnosti programu v oblasti GIF animací nejsou nijak velké, rozhodně nečekejte nějakou práci s paletou barev, bitmapový editor pro úpravy jednotlivých snímků nebo dokonce transition efekty, nic takového program neumí. Pokud ovšem potřebujete rychle poskládat nějakou animaci a víc od programu nečekáte, pak je Easy GIF Animator ten pravý nástroj pro Vás.

Easy GIF Animator umí importovat obrázky ve formátech GIF, BMP, ICO, WMF a EMF, z animací lze otevřít pouze GIF89a, který lze rovněž jako jediný animační formát uložit. Po importu jednotlivých snímků nebo GIFové animace můžete měnit pořadí snímků, nastavit či upravit prodlevu mezi snímky a typ překreslování pozadí, nastavit lze i pozici snímků od levého horního okraje. Z dalších nezbytně nutných věcí je zde výběr barvy pozadí pro celou animaci, nastavení počtu opakovacích cyklů při přehrávání a celkem pět metod pro automatický výpočet / přizpůsobení globální palety barev.

V programu nelze pracovat s lokální paletou pro každý snímek a vyjme výše uvedených pěti druhů přizpůsobení palety barev nelze ani upravovat globální paletu. Easy GIF Animator bohužel neumí pracovat s více snímky současně (nelze jich vybrat víc najednou), takže jakékoliv úpravy či nastavení je nutné provádět pro každý snímek zvlášť. Výsledek si pak můžete přehrát pomocí "Preview" s klasickými VCR ovládacími prvky.

Je to za 7 $ hodně nebo málo? Jak se to vezme, pro někoho hodně málo, pro někoho tak akorát. Každopádně stejný a možná i větší rozsah funkcí poskytuje MS GIF Animator, který je však na rozdíl od Easy GIF Animatoru zdarma, ovšem pokud ho v propadlišti softwarových dějin alias nějakém postarším PD serveru vůbec najdete.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: