DV-Tool 0.24b, MPEGed 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

DV-Tool 0.24b, MPEGed 1.0

15. února 2001, 00.00 | Jak spojit VOB soubory z DVD a spočítat bitrate MPEG-4 videa? Jak změnit framerate MPEG videa, aniž by se musel celý soubor znovu enkódovat? To vše se dozvíte v tomto článku.

Digital Video Tool alias DV-Tool jsem popisoval už před časem, takže si dáme v krátkosti malé opakování možností této velmi užitečné utilitky. Některé popisované funkce už uměla starší verze, my se budeme zabývat momentálně nejnovější verzí 0.24b. DV-Tool umí analyzovat DVD video na disku nebo přímo z dévédéčka, oznámit případnou CSS nebo Macrovision ochranu, region, rozlišení videa, poměr stran a frame rate.S pomocí DV-Tool můžete ve "File Processoru" poměrně rychle rozdělit či spojit libovolné části DVD/MPEG-2 videa a ulehčit si tak případné překódování do jiného formátu. DV-Tool umí pracovat s prakticky libovolným MPEG formátem, takže mimo VOB souborů můžete dělit a spojovat MPEG-1, MPEG-2 video včetně VideoCD a SVCD standardů.K tomu, abyste mohli spočítat, zda se daná část videa vejde na CDčko nebo jiné médium, máte k dispozici "Datarate Calculator", který podle délky videa a parametrů zvuku vyhodnotí a spočítá přibližnou bitrate MPEG-4 videa. Vypočítaná bitrate je sice zcela přesná, ale protože se ve většině filmů vyskytují úseky, které lze efektivně komprimovat s variabilní bitrate MPEG-4 kodeku, počítejte s tím, že například u titulků nějaký ten megabajtík ušetříte.Ačkoliv se některé z popisovaných funkcí nacházejí stejně jako celý program teprve ve stádiu testování, je DV-Tool celkem spolehlivý nástroj pro manipulaci s DVD/MPEG-2 videem. Program je stále freeware a zřejmě hned tak nenajdete lepší (a levnější :-)))) utilitu, která by v sobě kombinovala podobné funkce, DV-Tool je stále ve svém oboru jasná jednička.Pokud máte už video hotové a najednou jste zjistili, že framerate neodpovídá, nebo ho nutně potřebujete změnit (například pro synchronizační účely), můžete použít například MPEGed. Mezi výhody tohoto prográmku (má jen pár desítek KB) patří schopnost změnit frame rate, rozlišení a poměr stran videa bez nutnosti překódování celého videa, mezi nevýhody zase to, že umí pracovat pouze s některými MPEG standardy (většinou ISO standardů). Program podporuje i dávkový režim, takže lze parametry měnit i u více souborů najednou, automatické prohledání adresáře zajišťuje "Directory Scanner".

Snad vám tyto dva užitečné prográmky přijdou vhod, časem se pokusím dát dohromady komplexnější přehled několika dalších stejně užitečných programů a utilit pro práci a manipulaci s videem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: