Digitální video krok za krokem - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Digitální video krok za krokem

25. září 2002, 00.00 | V edici MUJMAC vydala Grafika Publishing novou publikaci "Digitální video krok za krokem". Publikace je určena všem, kteří se chtějí naučit pracovat s videem, primárně na počítačích Apple.

V edici MUJMAC vydala Grafika Publishing novou publikaci "Digitální video krok za krokem". Publikace je určena všem, kteří se chtějí naučit pracovat s videem, primárně na počítačích Apple.

V knize "Digitální video krok za krokem" nalezne čtenář vše potřebné o kamerách a snímání videa, o střihu - počínaje nejjednodušším střihem z kamery na videorekordér či jinou kameru, přes pohodlný střih v aplikaci iMovie až po profesionální služby, které nabízí svým uživatelům Final Cut Pro. Na něm kniha ukazuje i pokročilejší techniky, včetně tvorby trikových záběrů.

Střihem ovšem kniha nekončí - sestřižené video je třeba někam uložit, a proto se kniha "Digitální video krok za krokem" věnuje podrobně i archivaci: od nejprostšího ukládání hotového videa na kazetu VHS či DV až po autoring DVDisků. Opět je samozřejmě k dispozici jak ukázka pohodlné práce v iDVD, tak i podrobný popis toho, jak docílit bohatších výsledků v DVD Studio Pro.

Podívejme se na obsah podrobněji: knížka má čtyři díly. První z nich obsahuje úvodní informace a přehled toho, čím se kniha zabývá; dozvíte se v něm také, co vlastně je k práci s digitálním videem zapotřebí, jaké kamery jsou k dispozici a podle čeho si mezi nimi vybrat. Je zde i přehled možností, které v současnosti pro střih a archivaci videa existují.
Druhý díl je věnován tomu, jak získat požadované záběry - snímání. Kniha ukazuje, čemu se vyhnout, chceme-li získat kvalitní záběry, a popisuje také řadu "podrazů", jež na začátečníka čekají - od volby záběru přes práci s transfokátorem až po takovou černou magii, jakou může být tzv. vyváření bílé. Ve třetí části knihy už má čtenář záběry hotové, a chce z nich udělat něco, na co by se dalo dívat: třetí díl je tedy věnován střihu. Po úvodním seznámení se základy klasického lineárního střihu z kamery na video (nebo na jinou kameru) je většina kapitol věnována královské disciplině - nelineárnímu střihu na počítači. Jak už lze očekávat, čtvrtý díl je věnován archivaci, kterou se zabývá podrobněji, a ukazuje, že v současnosti všechny různorodé požadavky splňuje vlastně jen jediné médium - DVD. Na samém konci knihy je rozsáhlý slovník pojmů, seřazených podle abecedy.

Autorem publikace je Ondřej Čada, kniha je vydána ve formátu 126x196 mm a má 316 stran. Její základní cena činí 599 Kč vč. DPH, při objednávce do 1. 10. pomocí této internetové adresy je kniha prodávána za 499 Kč.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální video  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: