Canon představil nová digitální tisková zařízení řady 3200 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Canon představil nová digitální tisková zařízení řady 3200

10. června 2003, 00.00 | Společnost Canon včera uspořádala oficiální tiskovou konferenci u příležitosti uvedení dvou nových plnobarevných digitálních multifunkčních zařízení CLC3200 a iRC3200N. Co nabízejí tyto dvě novinky a čím se od sebe liší?

Tisková zařízení řad iR a CLC mají i na našem trhu svou poměrně úspěšnou historii. V řadě copy center stejně jako větších kanceláří můžeme najít předchůdce uvedených novinek, se kterými se Canonu podařilo proniknout na český trh. Oba nově představené stroje řady 3200 vyplňují prostor uvnitř stávající produktové řady. Nabízejí výkon 32 plnobarevných tiskových stran za minutu s možností tisku, kopírování, skenování a faxování. Po konstrukční stránce jsou si obě zařízení velmi blízká, protože vycházejí z prakticky totožného hardwaru. Tiskový engine s technologií Single-Pass, CMYKovým sférickým tonerem bez silikonového zapékání a fyzickým rozlišením 600 x 600dpi je shodný. Stejně tak i mechanismus podávání papíru, vstupní podavače a výstup včetně příslušenství je totožný. Rozdíl je v ovládací elektronice, rozhraních a neposlední řadě RIPu. O tom však podrobněji u jednotlivých zařízení.

Základní technické parametry
Technické parametry spojené převážně s mechanikou strojů jsou shodné. Tiskový engine pracuje s fyzickým rozlišením 600 x 600dpi při visuální simulaci rozlišení 2400 x 600dpi. Potiskovat jde širokou škálu médií včetně křídového papíru, samolepek a fólií a to do plošné gramáže až 253g/m2. Navíc přímo ze standardní kazety lze podávat média až do gramáže 209g/m2. Zařízení je schopno tisknout až na formát SRA3 neboli A3++ při aktivní tiskové ploše 320 x 457mm. Součástí standardní výbavy je duplex. Stroje jsou vybaveny velkým barevným dotykovým displejem pro přímé ovládání stroje a standardně je podporována i vzdálená správa pomocí RUI rozhraní.
Rozměry obou zařízení bez finišerů jsou 620x786x1040 mm při hmotnosti cca 156kg.

iRC3200N
Verze iR je určena primárně pro kancelářské nasazení všude tam, kde je vyžadováno robustní multifunkční zařízení s výkonem 32 stran za minutu a jednoduchou obsluhou. Zařízení je v základní výbavě dodáváno s tiskovým ovladačem (karta C1) společnosti Canon, který nabízí emulaci jak jazyka PostScript 3, tak i PCL5. Jde tedy o opravdu kancelářské řešení s důrazem na jednoduchost, rychlost a nenáročnost obsluhy. Protože se předpokládá nasazení ve střední či větší pracovní skupině, zařízení přichází jako takzvaně Print-Ready, tedy je osazeno vším, co je potřebné k funkci síťové tiskárny. Součástí dodávky je i iSend modul, umožňující přímé zpracování digitálních dokumentů a faxování.

CLC3200
Model CLC se od verze iR liší použitím tiskového RIPu od společnosti Efi. Canon si od Efi nechal přímo pro tento stroj optimalizovat RIP s kódovým označením Yukon, který je standardně osazen procesorem Intel Pentium III na 850MHz, 256MB RAM a 10GB interním diskem. Podporuje samozřejmě vše, na co jsme u Efi RIPů zvyklí, tedy zejména originální PostScript 3, simulaci Pantone barev, oddělenou separaci RGB barev apod. Díky použití Efi RIPu verze CLC výrazně rychleji zpracovává zejména postscriptové úlohy, nabízí výrazně přesnější správu barev a samozřejmě odlišené rastrování. To v kombinaci se sférickým tonerem a možností potisku křídových papírů vyšších gramáží umožňuje používat tento stroj i jako ofset-like zařízení.

Hodnocení
Obě zařízení jsou nabízena v mnoha různých konfiguracích, zejména co se týče možnosti dokončování. V takzvaně základní verzi se jejich cena pohybuje mezi 300 - 400.000Kč. Verze iR je vždy o cca 50.000Kč, přeci jen za značku Efi se platí, a to je potřeba si uvědomit, že CLC nemá na rozdíl od iR síťové rozhraní, takže cenový rozdíl je ještě větší.
Varianta iR je určena kancelářským uživatelům, kterým by mělo vyhovovat jednodušší ovládání a snadnější dosažení "pěkných" barev. Varianta CLC je pozicována do zcela odlišeného segmentu. Její doménou je ve srovnání s verzí iR plná kontrola kvality, rastrování a barevnosti.
Jak se novým produktům bude dařit na trhu ukáže teprve až čas, ale necelý měsíc po relálném příchodu na trh se Canon může pochlubit již několika desítkami instalací, což je velmi slibný začátek.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: