Camedia 700UZ vypálí konkurenci rybník? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Camedia 700UZ vypálí konkurenci rybník?

Olympus Camedia 700UZ

20. března 2001, 00.00 | Společnost Olympus konečně uvolnila informace o novém modelu C700 UltraZoom. Jde o nejmenší digitální fotoaparát s 10x optickým zoomem na trhu s celou řadou velmi lákavých funkcí. Co na to konkurenti?

Když jsme informovali o tom, že společnost Olympus nepředstavila na veletrhu PMA 2001 žádnou novinku oficiálně, bylo jasné, že to nemůže trvat příliš dlouho. Po nedávném zveřejnění informací o Camedii C 1 dnes bylo ukončeno další informační embargo. Skončila tak hodně dlouhá šuškanda a model C700UltraZoom již oficiálně rozšiřuje nabídku fotoaparátů s "dlouhým sklem".

Camedia C-700UltraZoom
Charakteristika tohoto fotoaparátu je jednoznačná. Jedná se o nejmenší digitální fotoaparát s 10x optickým zoomem na trhu. Tvarově fotoaparát zřejmě navazuje na klasickou řadu C-2000Z. Přesto působí výrazně inovovaným a modernějším dojmem. Stříbrné tělo s rozměry pouhých 107.5 x 76 x 77.5 mm a hmotností 311 g působí na obrázcích opravdu velmi dobře. Již nyní vám můžeme slíbit, že ke konci týdne přineseme exkluzivní fotografie tohoto přístroje z veletrhu CeBIT 2001.

Fotoaparát je vybaven snímačem s rozlišením 2,1 mil. bodů. Ten zaujme zejména zvýšenou citlivostí v rozsahu 100-800 ISO, což je novinka v nabídce Olympusu. Výrobce snímače tradičně nebyl zveřejněn, ale podle specifikace jej rozhodně není těžké uhodnout. Snímky s max. rozlišením 1600 x 1200 bodů bude fotoaparát ukládat ve formátech TIFF a JPEG na paměťové karty SmartMedia.

Bezesporu velmi zajímavým konstrukčním počinem je objektiv s rozsahem 38 - 280 mm. Celkem deset čoček v sedmi skupinách zajišťuje světelnost F2.8 - F3.5. V kombinaci s plynulým digitálním zvětšením lze tedy dosáhnout až 27x zvětšení. Zajímavé je, že zatím zveřejněná tisková zpráva se nezmiňuje o optické stabilizaci, což by mohlo znamenat, že u tohoto objektivu není k dispozici.

Fotoaparát je pochopitelně vybaven většinou moderních funkcí. Nabízí všechny běžné expoziční programy od plně automatické expozice, přes manuální nastavení až po takzvané kreativní programy. Expoziční logika pracuje se clonou v rozsahu F2.8-F8.0 a časy v rozsahu 1/1000 - 16 sekund. Nechybí manuální balance bílé barvy, kontinuální snímání či záznam videa ve formátu QuickTime.

Příjemně potěší nové USB rozhraní s autodetekcí, podpora externího blesku či velice slušný vestavěný blesk. Fotoaparát je bohužel vybaven elektronickým hledáčkem místo optického, což zřejmě nepotěší všechny uživatele. Naopak příjemně působí oznámená "street price" 699 USD.

Hodnocení
Olympus s oficiálním oznámením tohoto modelu opravdu velmi dlouho otálel. Podle našich informací byly vzorky tohoto fotoaparátu k dispozici neveřejně již na PMA 2001, ale informační embargo platilo až do včerejška. I po jeho skončení je zatím informací poměrně málo, i když se jedná o fotoaparát uživatelsky jistě velmi atraktivní. Rozhodně se již těšíme na možnost si jej alespoň krátce vyzkoušet na CeBITu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: