Cam VideoFX 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Cam VideoFX 1.0

13. srpna 2001, 00.00 | Hledáte nějaký velmi jednoduchý postprodukční / efektový program pro zpracování videa, k jehož provozování nebudete potřebovat zdlouhavě studovat manuál? Možná jste ho už našli...

Cam VideoFX je postprodukční program pro začátečníky v oboru digitálního videa a slouží prakticky výhradně k aplikaci nejrůznějších efektů na video i audio stopu. Program je určen pro Windows 98 nebo Windows 2000, stojí 25,- USD a pro jeho provoz budete potřebovat DirectX 8.Jak už bylo řečeno v úvodu, je Cam VideoFX velmi snadno ovladatelný program určený především pro začátečníky, takže v něm nenajdete žádnou časovou osu (i když by se hodila...), ale pouze nejdůležitější údaje o stopáži videa a audia. Po importu videa ve formátu AVI si můžete video přehrát v náhledovém systému a okamžitě na něj nebo na jeho část aplikovat některý z nabízených efektů. Cam VideoFX nabízí několik desítek méně či více primitivních transition efektů, prolínaček a maskovacích efektů rozdělených do dvou skupin "Standard" a "Special". Obě skupiny představují hlavní možnosti programu, mezi které ale ještě patří integrovaný capture modul pro grabování videa přes VFW kompatibilní drivery (včetně podpory USB - pro USB ale potřebujete ovladače přímo pro vaši USB kompatibilní grabovací kartu). Do videa můžete přidat i libovolný jednořádkový komentář nebo datum a čas vytvoření videa, bohužel Cam VideoFX nepodporuje žádné české kódování fontů (dokonce nelze ani vybrat font), takže s češtinou se rozlučte.


Při grabování můžete s dostatečně rychlým procesorem ukládat video v komprimovaném formátu s pomocí vhodného kodeku jako například Intel Indeo, MJPEG, podporován je i neoficiální MPEG-4 "standard" DivX. Totéž platí o importovaném videu, takže ho můžete v klidu rekompresovat s jiným kodekem, tedy samozřejmě pouze v případě, že je to v dané situaci možné (a vhodné). Cam VideoFX umí pracovat i s jednotlivými obrázky ve formátu BMP nebo JPEG, na které můžete aplikovat některý z nabízených filtrů (viz. obrázek) nebo jejich kombinace, další funkcí programu je pak dekomprese AVI videa na jednotlivé BMP nebo JPEG snímky.


Upřímně řečeno, nevím, zda bych si jako začátečník Cam VideoFX pořídil jako efektový program pro práci s videem, nabízené efekty jsou totiž dost primitivní a většinou se spoléhají na celkem pochybné maskování a nejrůznější evidentně ručně kreslené animační prvky. Ve všech případech se jedná o bitmapy, na efekty realizované s pomocí vektorů (křivky / cesty apod.) tedy raději zapomeňte. Je tedy jako obvykle pouze na vás, zda vám Cam VideoFX bude díky svému vskutku jednoduchému a přehlednému ovládání připadat natolik užitečný, že se rozhodnete investovat 25 USD.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: