Business Card Designer Plus 2000 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Business Card Designer Plus 2000

21. prosince 2000, 00.00 | Pod honosným názvem evokujícím představu elegantního managera či módního návrháře nenajdeme nic jiného než program na rychlou a celkem pohodlnou výrobu vizitek.

Vizitková mánie před lety zasáhla naši milou českou vlast nejprve nenápadně, avšak s přibývajícími zahraničními investory a stovkami tuzemských firem posléze naplno, a tak doslova a do písmene všichni začli toužit po vizitkách. Dnes už existují mnohem dokonalejší metody prezentace dotyčné firmy či jedince ve formě nejrůznějších druhů "všimného", ovšem klasické vizitky jsou stále zapotřebí. S Business Card Designerem firmy CAM Development si můžete jednoduchou i složitější vizitku vyrobit snadno a rychle. Registrovaná verze programu stojí 25$, fungovat bude s Windows 95/98/NT/2000.Business Card Designer pracuje na principu objektového kreslícího programu s WYSIWYG zobrazením, s jednotlivými objekty tedy lze pracovat stejně jako například ve vektorovém kreslícím či DTP programu. Prostředí samotného editoru vizitek je poměrně komfortní, aktuální vizitku si můžete nechat zvětšit až 10x, lupa je vynikající pomůckou při přesném rozmísťování malých vektorových či bitmapových objektů na ploše vizitky. Pokud se Vám zrovna něco nepovede, žádný strach, vícenásobné Undo/Redo umožňuje vrátit či opětovně aplikovat libovolnou provedenou akci.S programem dostanete několik desítek připravených návrhů vizitek v několika standardních rozměrech včetně jejich rozmístění na tiskovém archu, v případě potřeby si samozřejmě můžete vytvořit vlastní předlohy s libovolnou velikostí (viz obrázky výše).

Paleta "Property Editor" slouží k editaci objektů, má však i informační význam - zobrazuje pozici a velikost aktivního objektu, můžete v ní pracovat s textem (podporovány jsou české TTF i AT1 fonty), vyplňovat objekty barvou, stínovat objekty včetně textu, s přesností na pixel rozmísťovat všechny objekty, importovat grafiku apod.

Do Business Card Designeru můžete importovat vektorové i bitmapové obrázky ve formátech BMP, JPEG, PCX, PNG, TIFF, WMF a EMF, využít můžete i import ze skeneru či digitálního fotoaparátu přes rozhraní TWAIN. Všechny uvedené formáty lze dále upravit v "Pick Graphics", kde je možné obrázek otočit, oříznout či stranově převrátit. Okraje vizitky si můžete nastavit dle libosti, případně přidat značky pro snadné rozstříhání či rozřezání tiskového archu na jednotlivé vizitky. Textové údaje obsažené ve vizitce mohou být katalogizovány a uloženy v databázi "Personal Databaze", kde je můžete dále upravovat. Business Card Designer podporuje i import ve formátu CSV, který lze exportovat prakticky ze všech databázových programů a spreadsheetů apod.

Velmi důležitý je tiskový výstup, který v Business Card Designeru zprostředkovává vlastní tiskový modul s náhledovým systémem. Ještě dokonalejší tiskové funkce poskytuje "Print Designer Deluxe", což je samostatný produkt a je nutno ho zakoupit zvlášť.

Business Card Designer Plus 2000 je poměrně široce použitelný program, který se dá použít nejen pro tisk vizitek s cenou přiměřenou jeho schopnostem. Program má navíc řadu více či méně specializovaných konkurentů zejména mezi všeobecně používanými kreslícími programy, takže je i v oblasti tvorby vizitek z čeho vybírat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: