BlackWidow 4.1x - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

BlackWidow 4.1x

29. května 2001, 00.00 | Po delší době se opět vracíme k popisu několika univerzálních offline browserů pro Windows se schopností grabnout celý web či zvolené segmenty webových stránek, první přichází na řadu BlackWidow.

Černá vdova alias BlackWidow firmy SoftByte Labs má sice v logu symbol nebezpečně připomínající dobu husitskou, ale z Jana Žižky si určitě příklad nebere. Drancovat ale program umí docela dobře, ve své více či méně "podvratné" činnosti se však zaměřuje pouze na web. BlackWidow je totiž jedním z řady offline browserů pro Windows 95/98/ME/NT4/2000, které poskytují neocenitelné služby při stahování celých webových stránek s libovolně větvenou strukturou adresářů. Program stojí 40  USD, zaregistrovat si ho můžete zde.Jako každý správný offline browser umí BlackWidow skenovat a stahovat libovolné množství podadresářů a URL odkazů z nastaveného rootu, mezi další volitelné věci patří například zákaz používání cache pro soubory, automatické přidávání koncovek ke staženým souborům respektive renaming extenzí a samozřejmě i nastavení počtu threadů, což je počet současně stahovaných souborů. BlackWidow vlastně funguje stejně jako jeho kolegové jako skener, který prozkoumá strukturu dané webové stránky a celého situ a pokud je to možné, v závislosti na nastavení uloží jednotlivé segmenty stránky na disk. S program si tedy můžete zrcadlit komplexní webové stránky, přičemž BlackWidow podporuje mimo protokolu HTTP také HTTPS a FTP.Integrovaný webový prohlížeč využívá jádra MS Internet Exploreru a přebírá tedy většinu z jeho vlastností. Naprostou samozřejmostí je podpora filtrování typů souborů, naopak příliš nepotěší dost bídná podpora stahování externích linků a speciálních souborů jako jsou třeba Shockwave/Flash animace a streamingové video (to však umí stahovat jen velmi málo offline browserů).

BlackWidow patří mezi průměrné offline browsery a za poměrně vysokou cenu (vzhledem ke svým celkovým možnostem) nemůže nabídnout komfort a přehlednost Teleportu Pro ani archivační funkce WebZIPu. Přesto se však v mnoha ohledech jedná o slušný website ripper, který se navíc v poslední době neustále zdokonaluje a necháme se tedy překvapit, co všechno budou umět nové verze.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: