Baterie a digitální fotoaparát? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Go verze

Baterie a digitální fotoaparát?

17. května 1999, 00.00 | Máte problém s bateriemi v digitálním fotoaparátu? V dnešní poradně se tomu trochu podíváme na zoubek.

Digitální fotoaparát mi často hlásí, že baterie jsou vybité přestože s nimi po chvíli mohu zase fotografovat. Čím to je?

Energizer Baterie jsou u digitálních fotoaparátů asi tou nejčastější svízelí. Digitální fotoaparáty mají tu nepříjemnou vlastnost, že při pořízení snímku potřebují velké množství energie v krátkém čase. Pokud budeme přesní, vybíjecí proud je tak velký, že baterie neudrží svoje napětí a fotoaparát nesprávně indikuje jejich vybití. Bohužel neexistuje žádný zaručený způsob, jak přesně měřit stav baterií, takže fotoaparáty se s podobnými problémy budou asi potýkat stále.
Přesto se pokusíme najít několik řešení. V první řadě je potřeba používat baterie určené pro zařízení s vysokým vybíjecím proudem. Vodítkem je bohužel cena, takřka bezezbytku platí pravidlo, že čím je baterie dražší, tím je vhodnější. V poslední době se na trhu objevilo baterií speciálně určených pro digitální fotoaparáty, které doplnily tandem Energizer a Duracell.
Na závěr nezbývá, než opakovat zlaté pravidlo, že sada kvalitní akumulárorů se rozhodně vyplatí. Investice do nákupu akumulátorů a nabíječky je trochu vyšší, ale pokud si jen trochu spočítáte náklady na nákup baterií, jistě se vyplatí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: