Astron print instaloval Xerox DocuColor 100 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Astron print instaloval Xerox DocuColor 100

12. dubna 2002, 00.00 | Základna produkčních digitálních tiskových strojů dostupných v ČR se rozrostla o druhý stroj schopný tisknout plnobarevně ve formátu B2.

Ve společnosti ASTRON print byl 4. 4. 2002 oficiálně předán do provozu první digitální digitální tiskový stroj Xerox DC 100 v České republice. Xerox DocuColor 100 představuje digitální stroj postavený na technologii Xeikon tisknoucí rychlostí 100 oboustranně plnobarevných listů A4 za minutu na papír odvíjený z role široké 50 cm. Na stroj tohoto formátu tak lze bez problémů tisknout nejen zakázky běžného formátu A3+, ale také B2. Jde tak o druhý digitální tiskový stroj této kategorie, který umožňuje potisk formátu B2 v ČR (50 cm Xeikon je instalován od roku 1999 v tiskárně Tercie).

Produkčními možnostmi nově instalovaný digitální tisk převyšuje zhruba o 50% možnosti digitálního stroje menšího formátu, DocuColor 70, který je v Astron printu instalován zhruba dva roky (viz náš článek Nový digitální tiskový stroj v Praze).


Schéma kotoučového digitálního tiskového stroje

Xerox DocuColor 100 instalovaný v Astron printu je vybaven RIPem Spire od společnost Creo, která dodává RIPy také např. pro řadu strojů DocuColor 2000. Spire disponuje řadou funkcích zajímavých pro produkční digitální tisk (mj. režimem Gallop umožňující simultánní RIPování a tisk stejného dokumentu, což je zajímavé především pro tisk personalizovaných dat, dále např. automatickým trappingem, funkcí APR představující původně Scitex technologii OPI aj.). RIP podporuje PostScript 3 a nemělo by mu tak činit žádné problémy zpracovávat zakázky zaslané ve formátu PDF.

Novou instalací Astron print soustředí v jednom středisku na Českou republiku nejrozsáhlejší základu digitálních tiskových strojů - kromě popisovaného DC100 a zmiňovaného DC70 zde zákazníci naleznou podobný stroj jako DC70 prodávaný pod označení Agfa Chromapress 32i a archové Indigo E-print 100+.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: