Antechinus Media Editor 4.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Antechinus Media Editor 4.0

9. dubna 2001, 00.00 | Miniaturní továrnička na skládání a extrakci AVI animací, encoding MPEG videa, záznam zvuku ve formátu MP3, konverze AVI do MPEG, morfingové efekty a další věci, to všechno umí tento délkou téměř zanedbatelný program.

Poněkud deformovaný myšák v logu prezentuje Antechinus Media Editor určený pro Windows od verze 95 přes NT3/4 až po Windows 2000 a Windows ME, logo ale určitě není tím, co by nás nějak zvlášť zajímalo. Program stojí 35 $ a na svou téměř nepatrnou délku 833 KB (instalační archiv) umí spoustu věcí kolem zpracování animací a videa. V programu můžete vytvářet AVI animace či video z jednotlivých snímků ve formátu BMP, CRI, DIB, GIF, JPEG, PCX, RLE, TIFF a TARGA, obrázky lze do animace také vkládat přes schránku včetně automatického (a v mnoha případech velmi užitečného) AutoPaste.Pořadí snímků lze měnit pomocí nepřehlédnutelných tlačítek pod listingem jednotlivých snímků, vedle každého snímku lze zadat počet opakování každého snímku. Přehrávač složené animace je pouze externí (viz obrázek) a mimo spuštění a zastavení animace žádné další ovládací prvky neobsahuje. Před uložením animace či videa je ještě nutné nastavit kodek pro video nebo parametry MPEG formátu (pouze MPEG-1) a v některých případech také počet barev (8/16/24 bitů). Export zvuku je v Media Editoru samozřejmě také podporován jak u AVI, tak i u MPEG formátu, u AVI si však nelze vybrat kodek pro zvuk. Další možností je pak zvuk přidat ručně pomocí multiplexoru integrovaného přímo v programu.


Z dalších zajímavých věcí umí Media Editor zaznamenávat zvuk z externího zdroje přímo do formátu MP3, nejedná se ale o on-line záznam, nýbrž o off-line konverzi nahraného WAVu do MP3jky. Zajímavá je i možnost přidat si do animace libovolné logo ve formě bitmapového obrázku s nastavitelným zprůhledněním některé barvy a pozice loga na "screenu" animace, tato funkce totiž u programů srovnatelné kategorie obvykle nebývá dostupná.

Antechinus Media Editor umí AVI a MPEG animace také spojovat, extrahovat z nich jednotlivé snímky i audio stopu (platí tentokrát pouze pro formát AVI), přidávat k animacím zvuk, konvertovat WAV do MP3jky a MP2jky, replikovat libovolný snímek a také prolnout dvě animace. Poslední zmíněná funkce je honosně nazývána Morphing, s pravým morfingem ale nemá mnoho společného a přesnější označení by bylo spíš Blending.

Antechinus Media Editor určitě má co nabídnout. Program je samozřejmě určen pouze pro amatérskou práci s animacemi a videem, pro poloprofesionální použití nejsou i jeho relativně široké možnosti prakticky nijak využitelné. Cena programu je bohužel celkem vysoká (s tím se ale nedá nic dělat...), stejné nebo hodně podobné možnosti mají i některé výrazně levnější nebo zdarma šířené video editory.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: