Andromeda Perspective Filter 1.1 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Andromeda Perspective Filter 1.1

27. června 2001, 00.00 | Zkoušeli jste v Photoshopu pracovat s perspektivou a nelíbily se vám možnosti standardně dodávaných plug-inů? Firmě Andromeda patrně také ne a snad právě proto vytvořila nový plug-in určený právě k vytváření prostorových projekcí a práci s perspektivou.

Andromeda Perspective Filter rozšiřuje a také zjednodušuje možnosti práce s perspektivou v Adobe Photoshopu a dalších programech kompatibilních s jeho plug-in architekturou. Plug-in je k dispozici ve verzích pro Windows a Macintosh, jeho cena je 44 USD, demoverzi si můžete stáhnout například zde.Oproti standardním deformačním plug-inům (neboť nikam jinam Perspective Filter vlastně nelze zařadit) dodávaných společně s Photoshopem nabízí Andromeda Perspective Filter skoro až luxusní grafické rozhraní, velké preview výsledného efektu a několik funkcí, které výrazně usnadňují práci s perspektivou. Část obrázku definovaná v Photoshopu typicky výběrem je zobrazena v náhledovém systému plug-inu, kde s ní můžete dále pracovat s pomocí manipulačních nástrojů. K dispozici máte virtuální kameru s navigačním nástrojem, který umožňuje nastavit nejrůznější nahnutí, zkosení atp. dané části obrazu v prostoru.Editační nástroje se symbolem šipek umožňují objekt posouvat či rotovat v prostoru podle potřeby, k dispozici je i knihovna se spoustou předdefinovaných perspektivních zobrazení, samozřejmě s možností nadefinovat si vlastní perspektivu a uložit ji do knihovny. Pokud náhodou ztratíte při manipulaci s perspektivou přehled o tom, jak vlastně daná část obrazu původně vypadala, můžete tlačítkem "Reset" kdykoliv vrátit počáteční pohled na obrázek.

Andromeda Perspective Filter je zajímavý plug-in, který se hodí například pro práci s textem respektive jednotlivými znaky, u kterých může plug-in zaručit konzistentní perspektivu na rozdíl od ručně "od oka" vytvářené perspektivy s pomocí transformace výběru. Cena tohoto jednoúčelového plug-inu bohužel není zrovna nejnižší, s tím ale už nic neuděláme...

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: