Advanced Directory Printer 1.0, DiskDir plug-in - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Advanced Directory Printer 1.0, DiskDir plug-in

5. března 2001, 00.00 | Vytištění nebo uložení obsahu adresáře či výpisu označených souborů není ve Windows zrovna nejpohodlnější, s pomocí výše jmenovaných utilit to však lze provést během chvilky a s dostatečným komfortem.

Prvním utilitou na tištění a sestavování listingů adresářů, na kterou se v krátkosti podíváme, je Advanced Directory Printer od Segobit Software. Prográmek je určen pro Windows 95/98/NT a jedná se o shareware s cenou 15 $. S pomocí Advanced Directory Printeru můžete vesele tisknout nebo exportovat obsah libovolného adresáře s možností setřídění podle mnoha obvyklých kategorií. Výstupem je klasický ASCII textový soubor, případně soubor s oddělovníky potřebnými k importu vytvořeného listingu například do spreadsheetu či databázového programu. Ovládání programu a jeho grafické rozhraní je natolik jednoduché, že bohatě postačí jeden obrázek. Po výběru adresáře si zvolíte typ třídění (soubory lze třídit vzestupně i sestupně) a pak už jen zbývá vybrat, zda se listing uloží na disk nebo rovnou vytiskne.

DiskDir je na rozdíl od Advanced Directory Printeru zdarma, k jeho používání ale budete potřebovat sharewarový file manager Windows Commander 4.0 a vyšší. Jedná se totiž plug-in, který se konfiguruje v preferencích "Archivátory / Archivační plug-iny" (viz ukázka) a který umožňuje podobné služby jako Advanced Directory Printer. S DiskDirem pracujete jako kdybyste chtěli komprimovat nějaké soubory - označíte je nebo rovnou celé adresáře a položkou "Komprese" ze souborového menu vyvoláte okénko na posledním obrázku. Poté si můžete vybrat, zda se budou ukládat kompletní cesty k souborům a zda budou prozkoumávány i podadresáře a o zbytek se už postará plug-in.

Je sice pravda, že podobné služby lze provést i s příkazem DIR v DOS promptu, ale s mnohem menším komfortem, navíc pro řadu uživatelů Windows je příkazová řádka španělskou vesnicí. Advanced Directory Printer je na tak úzce specializovanou utilitu dost drahý, poskytuje však dobré služby stejně jako DiskDir.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: