Adobe Illustrátor a zpětná kompatibilita - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Go verze

Adobe Illustrátor a zpětná kompatibilita

22. prosince 1999, 00.00 | Když ukládáme kvůli kompatibilitě s pre-press studiem kresbu v Illustratoru do verze 5, varuje nás program, že některé vlastnosti kresby se mohou ztratit. Které?

Když ukládáme kvůli kompatibilitě s pre-press studiem kresbu v Illustratoru ve formátu starších verzí (nejraději pro verzi 5), varuje nás program, že některé vlastnosti kresby se mohou ztratit. Jak poznáme které?

Nemusíte mít žádné zvláštní obavy, stačí trocha pozornosti. Je jasné, že novější verze programů disponují vždy nějakými novými funkcemi, pro které v předcházejících verzích nenalezneme ekvivalent. Pro lepší názornost si představme fiktivní nástroj, který maluje jedním tahem složité obrazce, jejichž parametry je navíc možné následně editovat. Při převodu do verze, která uvedený nástroj ještě neznala, postupuje Illustrator naštěstí při ukládání inteligentně. To znamená, že se pokusí vždy vygenerovat obrázek vizuálně shodný s originálem. Proto třeba obrázek se složitou stopou z verze 8, ukládaný pro verzi 5, bude vypadat na první pohled stejně. Když si jej ale "proklikáme", zjistíme že složitá stopa byla rozdělena do mnoha menších útvarů, jako bychom jej malovali po kouskách. To co se tedy ztratilo, je možnost editovat parametry stopy a nakreslený tvar jako celek. Obrázek bude ale vytištěn bez chyby, což byl náš cíl (jako archivační metodu bychom takový postup jistě nedoporučili).

Samozřejmě že nelze v ojedinělých případech nelze s absolutní jistotou vyloučit ztrátu některé důležité informace, proto jsme mluvili o nezbytné dávce obezřetnosti.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: