3D Button Visual Editor 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

3D Button Visual Editor 1.0

19. února 2001, 00.00 | Tlačítka a navigační prvky pro webové stránky, vše ve WYSIWYG prostředí s plnou vizuální kontrolou nad vytvářeným tlačítkem můžete snadno a rychle vyrobit v 3D Button Visual Editoru.

3D Button Visual Editor pro Windows 95/98/ME/NT4/2000 se vám bude možná po prvním spuštění zdát nějak povědomý, ovšem pouze v případě, že jste se už setkali s ActiveX komponentou 3D Active Button Magic sloužící k stejnému účelu jako 3D Button Visual Editor. Autorem obou programů sloužících pro tvorbu plastických tlačítek a obdobných navigačních prvků je firma MultiMedia Soft, 3D Button Visual Editor stojí od 16. února letošního roku 49 $.GUI programu s hlavní náhledovou plochou si můžete prohlédnout na velkém obrázku. Manipulace s tlačítkem a úprava jeho parametrů (velikost, tvar, barvy atp.) se provádí výhradně myší, samozřejmě až na výjimky při zadávání číselných parametrů pro velikost apod. 3D Button Visual Editor nabízí celkem šest základních preferencí pro určení vzhledu tlačítka, jehož pozadím může být barva nebo i obrázek.

První věcí, kterou je třeba zvolit, je vzhled tlačítka. Na výběr máte šest základních tvarů a podob tlačítka od klasických pravoúhlých až třeba po tvar "digitalizovaného" textu a libovolný vlastní tvar daný čb maskou (klasické obrázkové shapes). Ke každému tvaru jsou navíc na výběr ještě další nastavení pro plastičnost, stínování, úpravu okrajů tlačítka a další věci, jejich vzájemným kombinováním lze docílit několika desítek typů buttonů.

Po specifikaci vzhledu tlačítka přichází na řadu barvy. Pro každé tlačítko lze mimo obecných věcí jako je barva pozadí a samotného tlačítka + barvy textu a případných stínů nastavit také barvu pro rollovers efekty, vytvořit můžete i dva typy barvového přechodu.

Namísto barvy pozadí a barvy tlačítek lze vybrat pro každý button obrázek (příslušné preference viz obrázky výše), podporovány jsou formáty BMP, PNG, JPEG a GIF. Pro každý obrázek lze dále aktivovat průhlednost, musíte ovšem přesně vědět, která barva má být transparentní a počítat s tím předem (což u truecolorových obrázků jaksi většinou není právě snadné), protože klikat kapátkem nebo nějakým podobným nástrojem přímo do náhledu importovaného obrázku rozhodně nejde.

Podobné možnosti jako u nastavení barev nabízí program i u textu, opět si tedy můžete vybrat barvy textu pro rollovers efekty, navíc lze text natočit o 45 nebo 90 stupňů v obou směrech, zapnout 3D textové efekty (kvalitou bohužel nic moc...) a používat české TTF i AT1 fonty. Hotová tlačítka lze seskupovat do jednotlivých kategorií či skupin (collections), ukládat lze i předlohy jednotlivých tlačítek pro pozdější použití. Při exportu program sám vygeneruje i potřebný HTML kód, takže vložení tlačítka do webové stránky je v HTML editoru otázkou copy/paste.


3D Button Visual Editor za období své krátké existence stihl získat slušná ocenění v podobě pěti hvězdiček na renomovaných shareware serverech ZD Net a Shareware Junkies, nemyslím si však, že je jeho užitná hodnota tak vysoká. 2D i 3D tlačítka lze skoro stejně rychle (někdy i rychleji) vyrobit prakticky v libovolném bitmapovém nebo vektorovém grafickém editoru a když vezmu v úvahu i cenu programu, marně hledám nějaký smysluplný důvod, proč 3D Button Visual Editor vůbec používat, ale možná budete mít jiný názor...

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: