Windows Commander 4.03 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Download

Windows Commander 4.03

29. prosince 1999, 00.00 | Už je to tady! Opět vyšla nová verze jednoho z nejoblíbenějších správců souborů pro operační systém Windows. I shareware může být špička!

K sharewaru mám poměrně chladný vztah. Většina těchto levných programů nenabízí komfort srovnatelný s komerčními aplikacemi a hlavně jsou většinou hodně úzce specializované a ne vždy spolehlivé. Protože mám nerad stovky aplikací na svém disku, sharewarových programů mám nainstalovaných opravdu jen pár. Ty však stojí opravdu za to a Windows Commander je jedním z nejoblíbenějších. Když jsem zjistil, že 26. prosince vyšla nová verze nelenil jsem a rychle jsem si stáhnul upgrade. Již dnes bych se s vámi rád podělil o novinky, kterých není zas tolik, a zkušenosti s verzí 4.03.

Ještě než se začneme věnovat novinkám poslední verze, představím několika slovy program jako takový, pro ty, co ho snad neznají. Windows Commander je správce souborů určený pro prostředí operačního systému Windows. V tomto okamžiku je stále nabízen jak v 16-bitové verzi tak i 32-bitové. To znamená, že jej bez problémů spustíte na všech existujících verzích Windows a na všech se bude chovat podle zvyklostí. Pokud pamatujete legendární Norton Commander z prostředí MS-DOSu nebo i jeho novější verzi pro Windows, tak Windows Commander je vzhledově a logicky velmi podobný. Filosofie dvou nezávislých oken je dle mého názoru nepřekonatelná a celý Průzkumník nesahá Windows Commanderu ani po kotníky.

Windows Commander 4.03

Navíc tento program má celou řadu kladných vlastností. V první řadě je to plně lokalizované české prostředí. Kromě nápovědy je vše hezky česky. Program je malý a velmi rychlý. Podporuje dlouhá jména souborů, umí pracovat se sdílenými disky cizích počítačů stejně dobře jako s různými souborovými systémy. Navíc je v něm integrován FTP klient, který se po připojení chová stejně jako nový disk vašeho počítače. Pro všechny tyto vlastnosti jsem si program opravdu oblíbil a používám jej již od verze 2.něco.

A teď k novinkám. Poslední vydání, tedy 4.03 obsahuje kromě dalších drobných vylepšení pouze tři základní novinky. Tou první je odstranění chyby v nastavení FTP klienta. Pokud jste se někdy dostali k této činnosti, jistě vás zarazil zcela nesmyslný dialog s time-outem. Teď už konečně dává smysl a dokonce funguje. Druhou velkou opravenou chybou je úprava startu programu. Pokud jste ukončili běh Windows s minimalizovaným Commanderem, tak při novém spuštění program okamžitě padnul. To už se vám s verzí 4.03 nestane. No a poslední velká chyba byla v předefinování kláves, které jsem sice nezkoušel, ale podle autorů bylo problematické.

Musím říct, že už verze 4.02 byla prostě skvělá. Za víc jak měsíc každodenního používání mi ani jednou nespadla, tedy díky tomu, že znám par chybiček, která většinou opravila právě verze 4.03. Pokud ještě tento program neznáte nebo nepoužíváte, tak rozhodně doporučuji. Už jen vestavěný FTP klient s českým prostředím a absolutně triviálním ovládáním stojí za to. A navíc umí navazovat stahování souborů, což také není pro mnoho programů samozřejmost.

Program si můžete stáhnout ZDE.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: