WindowFX 1.01 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

WindowFX 1.01

2. října 2000, 00.00 | Systémová magie začíná, po WindowBlinds umožňujících změnu GUI Windows přichází další zajímavý prográmek WindowFX s možností nastavení transparentních menu, stínu za okénky a řadou dalších věcí.

WindowFX patří stejně jako WindowBlinds nebo IconPackager do prostředí či spíše systémové řešení Object Desktop vyvíjeného formou Stardock už mnoho let. WindowFX umožňuje používat ve Windows 98 či Windows 2000 většinu z grafických "efektů" dostupných v API Windows 2000 jako je stín za okénky, transparentní menu (!!!) apod. WindowFX stojí 15$, zaregistrovat si ho můžete zde. Ve Windows 2000 funguje WindowFX jako jakýsi "aktivátor" funkcí API, ve Windows 98 pak jako samostatný engine doplňující API Windows 98 o příslušné funkce.


WindowFX obsahují řadu nastavení, kterými ovlivňujete aktivaci API a určujete základní vlastnosti pro grafický layout. Sekce Animations slouží k nastavení průhlednosti okének (funguje pouze ve Windows 2000), aktivuje totiž interní alfa-blending. Protože tato funkce není nijak zvlášť rychlá (i když je VELMI efektní), můžete si nastavit maximální velikost okénka, na které bude efekt použit a pár dalších věcí kolem nástrojových okének. Menu Effect ovlivňuje průhlednost všech menu a funguje jak ve Windows 2000, tak i ve Windows 98, v registrované verzi programu můžete navíc přidat rozbaleným menu ještě stín.


Windows Dragging opět funguje pouze ve Windows 2000 a aktivuje průhlednost okének při jejich přesouvání. Volba Ghost window navíc zapne obrys okénka na původním místě, což sice vypadá mírně podivně, ale máte aspoň neustálý přehled o tom, kde se okénko před přesunem vlastně nacházelo. Shadows neboli stíny za okénky a menu lze aktivovat jak pro Windows 2000 tak i pro Windows 98/NT4, u kterých je bohužel stín díky chybějící možnosti ovlivnit jeho průhlednost nepříliš efektní. Nikoho snad nepřekvapí možnost nastavit průhledné pozadí i ikon, to uměl například IconPackager a řada dalších tweakovacích utilit. Stejně tak si můžete do seznamu výjimek přidat programy, u kterých WindowFX fungují buď špatně, nebo ve kterých není žádných API efektů zapotřebí. Velmi zajímavá je též sekce Transparency, ve které si můžete nastavit průhlednost pro celé aplikace (!!!), bohužel funguje to opět pouze u Windows 2000.


Na dvou následujících obrázcích (přímo od Stardocku) jsou WindowFX ve spojení s WindowBlinds v celé své kráse. Jak je snad alespoň částečně vidět, nejenom do nekonečna vychvalovaný MacOS X s GUI Aqua (to však nic nemění na faktu že Aqua je vynikající grafické rozhraní, které zřejmě hned tak nebude mít konkurenci) umí transparentní menu či okénka. A jaké jsou zápory celého systému definicí průhlednosti, stínů za okénky apod.? Rychlost, ta je totiž zvláště u Windows 98 značně tristní, zpomalení systému při práci s okénky je i na rychlém počítači znatelné. U Windows 2000 je situace mnohem lepší díky novému API, ale i tak nelze provozování popsaných "efektů" doporučit bez rychlého procesoru a grafické karty.Další relevantní články:

WindowBlinds 1.0
Chroma 1.02
Chcete mít Windows stejné jako nový Mac OS X?
JS Pager Virtual Desktop & XDESK
NextSTART 2
eFX 0.40

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: