VooDooMovie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Download

VooDooMovie

28. května 1999, 00.00 | 3DFx karta nemusí být jen na hraní ! S jednoduchým shareware může sloužit jako základ kvalitního přehrávání videa na PC.

O grafických akcelerátorech se hodně diskutuje, protože se jedná o poměrně novou technologii a hlavně bouřlivě se rozvíjející trh. Konkurence různých čipů je značná. Jsou zde čipy zvučných jmen jako třeba ATI, Riva, Matrox či 3Dlab. Bohužel jejich vývoj jde tak rychle kupředu, že programů důsledně využívajících možností této techniky je velmi málo. Jako příklad může sloužit právě program VooDooMovie, který nabízí využití karet s čipem 3dFx pro přehrávání videa.

Čipy VooDoo jsou všeobecně uznávány jako jedny z nejlepších 3D akcelerátorů pro oblast her. Herním šílencům je jistě představovat nemusíme, ale pro jiné využití jsou takřka nepoužitelné. 3D programy si s rozhraním Glide nevědi rady a tak seriózní využití těchto rychlých akcelerátorů je přinejmenším sporné.

VooDooMovie umí renderovat video pomocí karet 3dfx. Spolupracuje se všemi kartami podporující standart 3dfx,3dfx2 a 3dfx3 a ovladače Glide 2.3. To znamená, že pokud máte naistalovanou kartu s jedním z uvedených čipů či kartu s nimi kompatibilní, jste schopni výrazně lépe přehrávat většinu video formátů. Program je určen pro přehrávání všech video formátů, které podporuje Media Player 6.0, který je součástí instalace Windows 98. Dále podporuje rozhraní Microsoft ActiveX, takže víběr je pro uživatele Windows 95/98 dostatečně široký.

Po instalaci se v nabídce start objeví položka VooDooMovie, v které můžete program aktivovat, deaktivovat a nastavit. Bohužel jsme testovali pouze demo verzi programu, která v ohledu nastavování byla velmi omezena. Umožňuje pouze nastavit pro jakou barevnou hloubku se má program používat. Další omezení tohoto programu, pokud není zaregistrovaný je, že při přehrávání vypisuje, že se jedná o neregistrovanou verzi ( to je však tak nepatrné, že to pro použití nevadí ). Přesto je vhodné prográmek zaregistrovat, protože plná verze nabízí větší uživatelský komfort a prográmek je šikovný.

Vlastní přehrávání probíhá ve fullscreen režimu. To znamená, že video nemůžete sledovat v okně, ale vždy musí běžet přes celou obrazovku. Toto omezení je dáno architekturou karet 3dFx, které jsou určeny právě pro celoobrazovkový režim. Při přehrávání lze použít bohatou sbírku klávesových zkratek, která najdete s souboru readme.txt. Pokud disponujete dálkovým infračerveným ovládáním, je možné poměrně jednoduše, právě díky klávesovým zkratkám, ovládat přehrávač jako video z pohodlného gauče.

Tento prográmek doporučuji všem odzkoušet. Byli jsme mile překvapeni kvalitou obrazu a jednoduchostí celého řešení. Pro majitele herních akcelerátorů se s tímto prográmkem otvírá jednoduchá a levná cesta k přehrávání video souborů na PC. Domovská stránka programu je na adrese http://vdmovie.operation3d.com. V současné době je ve verzi 1.3 a registrace stojí pouhých 15$.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Digitální video  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: