Ulead Photo Explorer 6.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Download

Ulead Photo Explorer 6.0

22. září 2000, 00.00 | Stejně jako PhotoImpact, také Photo Explorer už existuje ve své šesté verzi a může se stát konkurencí pro ACDSee a další univerzální prohlížecí a konvertovací programy.

Ulead Systems netřeba představovat. Její dílko pro Windows s názvem Photo Explorer nabízí ve verzi 6.0 spoustu prohlížecích a konvertovacích funkcí, pro které se vyplatí program minimálně vyzkoušet. Photo Explorer stojí 30$ a pokud máte nainstalovaný i Ulead PhotoImpact, můžete ho v případě potřeby editace a úpravy obrázků spouštět přímo z Photo Exploreru.Ulead Photo Explorer v pozici prohlížeče obrázků a animací podporuje značné množství grafických a animačních formátů, které nemá smysl vyjmenovávat, paří mezi ně všechny nejpoužívanější formáty včetně animačních AVI, MPEG a QuickTime (nutno spustit "pravý" QuickTime player). Prostředí prohlížeče je klasika - ve standardní podobě je nalevo stromová struktura integrovaného Exploreru, pod ní pak obrázek či animace, vpravo v hlavním okně pak listing souborů nebo zobrazení náhledů. Nástrojovou lištu respektive ovládací ikonky Photo Exploreru si můžete dle libosti upravit v preferencích, kde lze rovněž nastavit asociace souborů, velikost náhledů, transition efekty ve slideshow a spoustu dalších užitečných věcí.Na dalším velkém obrázku je samotný prohlížeč obrázků, ve kterém lze s grafikou dále pracovat podobně jako v ACDSee a dalších obdobných image browserech. Obrázky si samozřejmě můžete seřadit ve slideshow jejich přetažením (Photo Explorer plně podporuje drag&drop) do spodního okénka slideshow - viz další velký obrázek. Ve slideshow máte na výběr zhruba dvacet přechodových efektů, která bohužel nelze dále konfigurovat.Photo Explorer pochopitelně umí obrázek i upravit - k dispozici jsou standardní ořezové funkce, rotace obrázku, úpravy kontrastu a jasu a RGB color balancing, vše s okamžitou vizuální kontrolou.

U image browserů jsou dnes už samozřejmostí konverzní funkce a Ulead Photo Explorer není v tomto směru žádnou výjimkou. Ke většině z nabízených grafických formátů máte při konverzi možnost nastavit si detaily pro daný formát, specifikovat počet barev obrázku, změnit jeho velikost apod. Máte-li v adresáři větší množství obrázků a potřebujete se mezi nimi rychle zorientovat, stačí použít vyhledávací funkce, které podporují i podadresáře a fungují podobně jako standardní Find ve Windows.

Variantou slideshow může být i šetřič obrazovky, který Photo Explorer rovněž umí vytvořit. Parametry a ovládání screen saveru jsou shodné s preferencemi pro slideshow, takže si opět můžete vybrat přechodové efekty a upravit zobrazení názvu souboru, data jeho vytvoření atd., to vše včetně fontu a hudby na pozadí. Photo Explorer umí pracovat i s obrázky ze skenerů či digitálních fotoaparátů (přes rozhraní TWAIN), při importu fotografií máte navíc k dispozici celkem slušně navržený wizard. Mezi další možnosti programu patří i možnost vytvoření náhledů nebo slideshow v podobě webové stránky.K tomu slouží poměrně rozsáhlé preference (viz poslední dva obrázky), ve kterých si můžete do detailů nastavit vzhled a vlastnosti webové stránky.

Ulead Photo Explorer je dobrý pomocník při prohlížení a vyhledávání obrázků i animací. Mezi jeho klady patří slušná nabídka funkcí, mezi zápory pak relativní pomalost programu při vytváření náhledů. Pokud chcete porovnávat Photo Explorer s nekorunovaným králem image browserů ACDSee, máte tak možnost učinit sami, zkušební verze je pochopitelně jako obvykle ke stažení u Uleadu zdarma.

Další relevantní články:

Ulead PhotoImpact 6.0, dokončení
Ulead PhotoImpact 6.0, 1. část
ACDSee 3.1 - král mezi prohlížeči v nové verzi
ACDSee pro Mac má co dohánět
ACDSee 3.0
ACDSee 32 - někdy stačí míň, než by člověk čekal.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: