SiSoft Sandra 99 Professional - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Download

SiSoft Sandra 99 Professional

17. června 1999, 00.00 | SiSoft Sandra je velmi propracovaný systémový manager, který pomocí několika desítek přehledně rozčleněných modulů dokáže vytáhnout z Vašeho PC obrovské množství informací.

     Programů jako je SiSoft Sandra 99 nenajdete zrovna mnoho a když, tak určitě ne tak dotažených místy až do úplné dokonalosti. SiSoft Sandra je jednoduše řečeno systémový manager, který pomocí několika desítek přehledně rozčleněných modulů dokáže vytáhnout z Vašeho PC obrovské množství informací.     Na obrázku vidíte celé prostředí programu, který lze po instalaci spustit přímo z ovládacích panelů. Každá ikonka představuje jeden modul, který zkoumá a informuje o určitém zařízení či problému a zobrazí i jeho možné řešení. Moduly je možné setřídit podle názvu či informační funkci, k dispozici je i několik zajímavých benchmarkových modulů, z nichž si jeden můžete prohlédnout na dalším obrázku. SiSoft Sandra aneb celým názvem System Analyser, Diagnostic and Reporting Assistant je vskutu užitečný pomocník při zjišťování všech možných i nemožných informacích o hardware.

     Diagnostické funkce jsou pochopitelně přímo závislé také například na kvalitě a implementovaným diagnostickým funkcím přímo v hardware, například v motherboardu. Umí zjistit všechno potřebné o počítači počínaje BIOSem, čipsetem, procesorem, obsazením paměťových modulů přes detailní konfigurace PCI a AGP sběrnice, MCI zařízení, WinSocku (bez kterého se na internet rozhodně nepřipojíte) až třeba po konfiguraci modemu na připojeném portu, OLE serverech a aktivních procesech.

     Mezi benchmarky najdete testy rychlosti diskových zařízení, benchmark rychlosti procesoru, koprocesoru apod. a také multimediální "síly" vašeho počítače. SiSoft Sandra netestuje grafické karty, i když i o grafice umí vytáhnout z počítače opravdu detailní informace. Na obrázku vidíte (tedy doufám že vidíte) využití paměti ve Windows, zajímavý je však třeba i benchmark sítě, kde si vyberete vzdálený počítač a program už sám otestuje propustnost sítě.

     Další ukázkový obrázek je modul informující o všem, co nějak souvisí s diskovými zařízeními, ve spolupráci s motherboardem dokáže bez problémů zjistit i HW parametry harddisku. No a spousta dalších obrázků představuje další a další moduly produkující INFORMACE. A informací je tolik, že se v prvním seznámení s programem budete cítit jako dokonalý blázen, co že to všechno o svém počítači vlastně nevíte. Brzy ale přijdete na to, že mnoho z těchto údajů a čísel jste už někde viděli.

     Ano, je to tak. SiSoft Sandra je pouze rozšířením nejrůznějších diagnostických nástrojů Windows, zejména pak Windows 98. Jedná se ale o rozšíření tak dokonalé, že jeho integraci do systému mimo jednu ikonku navíc v ovládacích panelech ani nepostřehnete. Navíc se celý systém dá v pohodě updatovat po internetu, takže kdykoliv je k dispozici nová verze, lze program rozšířit o nové možnosti.

     Jedna poznámka nakonec - nevěřte všemu, co program tvrdí v tipech a nabízené řešení problémů raději dvakrát prostudujte, než něco začnete měnit na HW konfiguraci. I závěr je tedy tentokrát jednoduchý, pokud si zachováte chladnou hlavu, je SiSoft Sandra 99 pomocníkem k nezaplacení!

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: