PicSwitcher 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

PicSwitcher 1.0

11. srpna 2000, 00.00 | Přepínač obrázků, tak by mohl znít doslovný překlad tohoto obrázkového manageru se slušnými konverzními a tiskovými funkcemi.

     PicSwitcher od Maximum Output Software je shareware s cenou 10$ a můžete ho používat ve spojení s digitálními fotoaparáty, kamerami, skenery či jen při jednoduchém managementu a konverzích obrázků uložených na disku. PicSwitcher podporuje a umí konvertovat grafické formáty BMP, GIF, JPEG, ICO, PNG, PCX, TIFF, TARGA a WMF s možností změnit velikost obrázků případně upravit barvy, nahrávat či přebírat obrázky přes rozhraní TWAIN nebo z clipboardu a disponuje i tiskovými funkcemi.     První věcí, kterou musíte po prvním spuštění programu udělat, je vybrat si zdroj obrázků (který si pak program zapamatuje). Zdrojem může být disketa, libovolný pevný disk, CD-ROM i počítače v síti s dostupným sdíleným souborů, nebo jakýkoliv zdroj se schopností pracovat s rozhraním TWAIN. Zobrazení obrázků je možné nastavit vůči rozměrům hlavního okna s náhledem nebo ponechat obrázek v původní velikosti, dále je zde možnost přebarvení obrázku s pomocí tří barev, respektive odstínů těchto barev - tmavé, střední a světlé tóny. Při konverzi můžete obrázek libovolně zvětšit či naopak zmenšit, samozřejmostí jsou dávkové konverze.

     Preference při konverzi obrázků jsou zcela klasické, takže v nich najdete nastavení komprese/ kvality pro formát JPEG, PNG a TIFF, výběr rastrování (celkem šest typů ditheringu + volba bez rastru) při konverzi do 8bitového formátu GIF včetně redukcí barev (opět šest typů barvových palet včetně webové a systémové z Windows). U tiskových funkcí pak máte na výběr z pojmenování titulku obrázku, počtu obrázků na tiskový arch, možnost tisku oddělujících linek a pokud vyžadujete nejkvalitnější tisk, zapněte si příslušnou volbu (na obrázku vedle ovladače tiskárny). Finální výtisk do formátu PDF (pochopitelně přes ovladač, přímý tisk do PDF PicSwitcher nepodporuje) je na poslední ukázce se zapnutými linkami a popiskami k obrázkům - pokud mohu subjektivně hodnotit, je tiskový výstup v nejvyšší kvalitě opravdu použitelný i pro uživatele s vyššími nároky na kvalitu tisku.     PicSwitcher není vůbec složitý program. Nenabízí desítky funkcí, neumí obrázky katalogizovat v databáze ani nemá žádné speciální rozhraní pro přímou spolupráci s digitálními zařízeními, také zobrazovací možnosti nelze srovnávat se specializovanými image browsery typu ACDSee. Za poměrně nízkou cenu (jak pro koho...) však máte k dispozici jednoduše ovladatelný systém pro konverze obrázků s možností kvalitního tisku a katalogizací obrázků formou tiskového výstupu. Co by však programu určitě neškodilo, je přidání funkcí image procesingu, který se právě v souvislosti s dávkovými konverzemi obrázků využívá stále častěji.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: