PhotoGenetics 1.12 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Download

PhotoGenetics 1.12

9. května 2000, 00.00 | Miniphotoshop pro Windows a Macintosh? Ne, tak dokonalý PhotoGenetics zase není, na rychlou úpravu naskenovaných obrázků a digitálních fotografií však bohatě postačí.

     PhotoGenetics je dílem nepříliš známé firmy Q-Research a jeho hlavním úkolem je upravovat digitální fotografie získané z fotoaparátu, kamery, nebo naskenované z libovolného skeneru podporujícího rozhraní TWAIN. Program se prodává za 30$ a existuje ve verzích pro Windows a Macintosh.



     Celý balík PhotoGenetics se skládá ze dvou hlavních částí - Browseru (viz první obrázek) spouštěného z hlavního programu, vše doplňují plug-iny zvané Add-ons rozšiřující dále modularitu programu. První zajímavostí v Browseru je volba genotypu, což je jakási komplesní informace o obrázku řadící jej do jedné z mnoha přednastavených skupin jako jsou dewarp, grey, popart, inverse, neutral a spousta dalších. Před zpracováním si ke každému obrázku můžete v Browseru přiřadit jeho genotyp a po otevření obrázku v PhotoGenetics bude auomaticky proveden příslušný genotypový filtr, což celkem efektivě šetří čas.



     Na druhém obrázku je hlavní pracovní plocha s ovládacími ikonkami, zoomováním a seznamem genotypových filtrů v pravé části. Pokud chcete, můžete si před prováděním úprav nastavit teplotu barev a filtry se dle toho přizpůsobí. Dalším nastavením je pak přesnost jednotlivých genotypů, kterou je ale ve většině případů vhodné nechat alespoň na hodnotě 90%.

     Aplikace filtrů na obrázek je dětsky snadná, stačí ze seznamu vybrat filtr a spustit Evalution proces. Následuje tzv. generační zobrazení (není na tom nic zvláštního - viz obrázek), kde volíte "sílu" filtru či efektu a po ukončení tohoto procesu si můžete vybrat, který z obrázku zůstane nově jako předlo a celý proces v případě potřeby zopakovat s dalším filtrem.



     Nesmím zapomenout ani na další standardní funkce jako ořezávání obrázku, rotace, odstanění efektu červených očí z fotografií a také tiskové funkce (viz poslední ukázka).

     PhotoGenetics má něco do sebe. Není ani drahý, ani náročný na ovládání a celkem příjemně se s ním pracuje. Na jednoduché korekce nežádoucího efektu červených očí, aplikace barvových filtrů, dewarp a dalších efektů se PhotoGenetics hodí poměrně dobře. Počet filtrů je bohužel v základní verzi programu značně omezen a je nutno shánět další Add-ons. Na druhou stranu je program na své možnosti poměrně levný a může se hodit všem, kdo potřebují rychle upravovat fotografie z digitálních fotoaparátů či skenerů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: