NextSTART 2 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Download

NextSTART 2

15. června 1999, 00.00 | Nevyhovuje vám uživatelské prostředí Windows? Pak se určitě seznamte s projektem WinSTEP 2000. Zobrazené skiny stojí jednoznačně za shlédnutí, program toho umí však mnohem víc!

     NextSTART je součástí projektu WinSTEP 2000 a jeho aktuální verzi si můžete stáhnout zde. WinSTEP 2000 je poměrně ambiciózní projekt, snažící se nahradit některé dle autorů projektu nevyhovující části uživatelského prostředí Windows. Snahou programátorů je především zlepšit ovládání a zvýšit použitelnost zejména prostředí Exploreru a jeho Shellu (prosím neplést s Explorerem jako programem takovým). Prvním komponentem WinSTEPu je právě NextSTART, což je kompletní a nesrovnatelně dokonalejší náhrada nabídky/menu Start a části taskbaru, z dalších připravovaných komponent mohu uvést například Dock panel, File Viewer, Font Browser a Attributes Inspector.     NextSTART ale není jen kompletní náhrada Start menu, zároveň z něj lze též přepínat programy stejně jako v taskbaru, vyvolávat jednotlivé ovládací panely a to celé v libovolném grafickém prostředí NextSTARTu (i zde totiž existuje něco jako skiny) a vše je plně konfigurovatelné. NextSTART je dynamické a částečně automatizované menu, které samo prohledá strukturu programů obsažených v klasickém menu Start a nemusíte tak znovu ručně zadávat cesty ke všem programům při vytváření nového menu. Vestavěný Menu Editor umí více než 80 interních příkazů, které zpřístupní skriptové ovládání nejen NextSTARTu, ale řady další funkcí Windows. Integrovaný taskmanager dává možnost ovládat spuštěné aplikace a programy či utility dostupné přes tray ikony včetně zobrazení tray ikon kdekoliv na ploše!     Uživatelské interface NextSTARTu je ve stylu originálního OS NeXTSTEP a z obrázku je snad dobře vidět, že se bez nadsázky jedná o nádherné a přitom přehledné GUI, nezbývá než uživatelům NeXTSTEPu tiše závidět. Také ovládání všech preferencí s mnoha rolovacími a pop-up menu je ve stylu NeXTSTEPu, alespoň se můžete přesvědčit, co a jak udělali Bill a jeho parta jinak (poznámka: Všechno). V preferencích lze nastavit doslova a do písmene VŠECHNO kolem grafického vzhledu menu i jeho funkce do sebemenších detailů.     Na obrázcích si můžete prohlédnout několik skinů pro NextSTART, spoustu jich dostanete v instalačním balíku, další si můžete poměrně jednoduše vytvořit sami. NextSTART 2 umí i takové věci jako průhledné menu (viz jeden z obrázků), další možností je pak změna funkčnosti celého menu, které se tak může chovat stejně jako na Macu nebo na systému OS/2. Jak už bylo řečeno, konfigurovat lze všechno a všude, takže není problém přizpůsobit si celý NextSTART svým individuálním potřebám.


     Tak to bylo představení jedné části projektu WinSTEP 2000 s názvem NextSTART. Až budou hotové další segmenty, určitě se na ně alespoň ve stručnosti podíváme. Zatím si užijte NextSTART, je to vynikající program.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: