Nejlepší freeware do 100 kB - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Download

Nejlepší freeware do 100 kB

2. listopadu 1999, 00.00 | Již dlouho připravovaný článek. Tip na deset nejlepších programů zadarmo s velikostí do 100kB. Všechny programy jsou autorem článku dlouhodobě otestované.

Dnes Vám přináším již dlouho připravovaný článek o programech, které jsou freeware (tj. zdarma) a jejich velikost v komprimovaném stavu je menší než 100 kB. Ke každému programu je uveden krátký popis a adresa ke stažení. Každý z programů jsem vyzkoušel a nakonec jsem vybral 10 nejlepších. Ke každému programu je i hvězdičkové hodnocení, kde 5 hvězdiček je nejvíce a 1 hvězdička nejméně.

*** ColorPad - downloadColorPad
ColorPad umožňuje vybrat libovolnou barvu pomocí posuvníků (červený, zelený a modrý). Ale to není všechno - k barvě se zobrazují hodnoty RGB a také RRGGBB formát vhodný pro web. Ideální program pro webdesignéry.

***** Convert - download
Převodník mnoha jednotek!!! Převádí plochu, délku, rychlost, teplotu, objem a hmotnost. Ve všech kategoriích jsou americké i naše (metrické) jednotky. Umí převést například míle na kilometry, stupně Celsia na stupně Fahrenheita, atd.

DotColor***** DotColor - download
Geniální program, který vám ukáže barevný RGB a RRGGBB (pro www) kód libovolného bodu na obrazovce. Zobrazuje u kurzoru vlastní okénko, ve kterém jsou již zmíněné barevné kódy, souřadnice bodu a zvětšený výřez obrazovky.

*** FindFTP - download
Velmi užitečná utilita. Dokáže na Vámi zvoleném FTP serveru po přihlášení vyhledat soubor, jehož jméno zadáte. Po vyhledání Vám může zkopíruje jeho URL a vy si ho můžete v klidu stáhnout Vaším oblíbeným FTP klientem.

** Spirograph 1.0 - download
Jednoduchý program pro generování obrazců podle matematického vzorce. Umožňuje uložit parametry nebo vygenerovanou bitmapu. S programem se dodává i několik desítek souborů s připravenými parametry.

***** Tiny Webserver 1.6 - download
V současnosti asi nejmenší www server, přesto se svými funkcemi vyrovná i některým větším. Podporuje SSL, CGI a dokonce i třeba PHP a Python ! Generuje logy ve formátu shodném s Apachem. K dispozici je i zdrojový kód. Autorem jsou, jak jinak, ruští programátoři z RitLabs.

**** URLcook - downloadURL Cook
Tento program zase dokáže ze změti značek a slov v adresním řádku (u vyhledávačů může vypadat adresní řádek prohlížeče třeba takhle: "http://x.cz/x.cgi?Name=Mr%2E+Smith") poskládat přehledný obsah (v našem případě: "NAME: Mr. Smith").

** WCopy - download
Tato utilitka, která se ovládá z příkazového řádku W9X, umožňuje jednoduše stáhnout na lokální disk internetovou stránku ze zadané adresy. Program pracuje jako dosový COPY, stahuje pouze zadaný soubor a nic jiného. Program je vhodný třeba pro použití v dávkových souborech.

**** WebMail Alert - download
WebMail Alert se zahnízdí ve vašem trayi (pravá část taskbaru - dolní lišty) a umožňuje v zadaných intervalech kontrolovat novou poštu na vašich webmailových účtech (např. Hotmail). Konfigurace je trošku těžší, ale program opravdu stojí za to!

*** WinKey Killer - download
Nezvykli jste si na nová tlačítka na klávesnici pro W9X ? Tento program je umožňuje zablokovat, abyste nedělali zbytečné překlepy. Může se hodit také hráčům her, kterým se může hra nechtěně přepnout do Windows a to často znamená konec hry.

Doufám, že Vám alespoň některé z těchto malinkatých programů budou k užitku. Dnes, v dobách několikamegabajtových kolosů, je až s udivením, že je stále možno naprogramovat užitečný a přitom malinkatý program.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: