MyFlix 1.5.3 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Download

MyFlix 1.5.3

26. ledna 2000, 00.00 | Nebylo už to tady jednou? Bylo, ale v jiné podobě - shareware editor MyFlix je mladší, méně dokonalý a podstatně levnější bráška WebFlix od MediaWare Solutions a můžete ho použít při konverzi a stříhání MPEG videa.

     Jednoduchý editůrek MPEG videa MyFlix je bráška na Grafice On-line už popisovaného WebFlix, autorem obou programů je MediaWare Solutions. MyFlix je shareware, ve srovnání s WebFlix však stojí pakatel, pouze 40$. Zkušební verze je vlastně demo a má významná omezení spočívající v maximálně 300 generova-ných snímcích, nemožnosti uložit si snapshot některého snímku ani shot index (viz dále) a nelze ani konvertovat VideoCD (DAT) do MPEG formátu. S pomocí plné verze MyFlix můžete přehrávat MPEG-1 a DAT videa (MPEG-2 ani jiné formáty nejsou podporovány), pomocí jednoduchých editačních nástrojů stříhat, kopírovat a spojovat části animací či videa, klíčovat si důležité momenty nebo použít Shot Tool pro automatické vytvoření klíčových bodů (přechody, kdy se změní celá scéna apod.) a konvertovat VideoCD do "čistého" formátu MPEG-1. MyFlix podporuje standardy ISO11172-1 (MPEG-1 system stream), pro práci s ISO11172-2 streamy má MediaWare Solutions jiné a podstatně dražší programy. MyFlix neumí přehrávat ani editovat MPEG-1 videa uložená s variabilní bitrate, pro tyto účely budete muset použít jiný software.

     Prostředí programu je prakticky totožné s WebFlix, takže i u MyFlix můžete nechat zobrazit zvlášť video a zvlášť editační paletu s časovou linkou nebo počtem snímků. Časová linka s klasickými VCR ovládacími prvky je natolik primitivní, jak je to jen možné při nutném zachování přehlednosti a určitého pohodlí při grafickém znázornění vybraných částí animace či videa.

     Shot Tool je užitečný nástroj a dobrý pomocník při editaci, pokud ovšem nespoléháte na příliš vysoký komfort. Podle struktury MPEG videa umí vytvořit něco jako filmový pás s ukázkami jednotlivých scén. Rozpoznávání scén a generování indexu s klíčovými momenty není zase až tak neobvyklá funkce, ale v této cenové kategorii se jedná spíše o výjimku.     Na posledním obrázku je MyFlix skoro v plné velikosti, pod oknem pro přehrávání si všimněte indexu vytvořeného pomocí Shot Tool, klíčové body lze využít při editaci videa. MyFlix neumí zpracovat zvlášť audio a neobsahuje žádné přechodové efekty, audio stream je podporován pouze při přehrávání a konverzi VideoCD do MPEG-1 formátu.

     MyFlix je díky své ceně zajímavý například v kombinaci s dalšími freeware nebo levnými shareware editačními nástroji a můžete pomocí něj celkem jednoduše upravovat i delší videa, bohužel generování klíčových momentů ve video streamu je u delších animací a zvláště u videa s délkou několik desítek minut otázkou značné dávky trpělivosti. Poté ale máte k dispozici užitečný editační nástroj, jehož použití není nijak složité a který si můžete zdarma vyzkoušet.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Digitální video  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: