MorphMan 1.1 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

MorphMan 1.1

14. srpna 2000, 00.00 | MorphMan není na poli morfovacích programů žádným nováčkem. Proto určitě potěší skutečnost, že byl díky vývoji zcela nové verze uvolněn jako freeware.

MorphMan je poměrně známý morfingový software firmy STOIK Software, který si získal povědomí uživatelů už v roce 1995, kdy jako jeden z prvních nabídl plnohodnotnou editaci geometrické sítě určující přesný tvar objektů a následně přispívající k efektním morfingovým či warpingovým efektům. Nedávno byl uvolněn jako freeware, neboť u STOIK Software připravili zbrusu novou verzi 2.0, která však ještě není k dispozici ani ve formě dema.MorphMan není nic víc než kombinace několika miniaturních okének s hlavním oknem s ovládacími prvky. Preference umožňují nastavit si barvu bodů geometrické sítě (pro editační účely), automatické přizpůsobení okénka velikosti obrázku a RGB barvové korekce, nic víc ohledně přizpůsobivosti programu ani nehledejte...

V hlavním okně toho - co se týče obrázků - moc nevidíte, takže snad vezmete zavděk jednoduchým image browserem (viz obrázek).

Editace jednotlivých bodů geometrické sítě, respektive vrcholů a styčných bodů jednotlivých polygonů či křivek, ze kterých je síť složena, probíhá už v okénku s nastavitelným zoomem, takže je přiměřeně pohodlná. Tak například ukázkové přeměny (ukázka je součástí programu a zde najdete kratičké vytvořené video) ne zrovna špatně vypadajícího mercedesu v ohyzdný bakelitový střep zvaný jak jinak než trabant docílíte velmi snadno - protože jsou celkové rozměry a úhel pohledu na oba automobily téměř shodné, stačí pouze vytvořit obrysy obou automobilů, ze kterých bude MorphMan při výpočtech vycházet. Výpočet a uložení animace lze provést ve formátu AVI i jako jednotlivé snímky formátů TIFF, TARGA, PCX, GIF, BMP, JPEG a PNG, to vše s výběrem kodeku pro AVI a možností konverze barev na 8, 16 či 24 bitů.

MorphMan vůbec není špatný program a uvedení mezi freeware může opět přispět k jeho používání při výrobě rozsahově menších a nenáročných morfingových i warpingových efektů. Počítejte však s tím, že MorphMan je už staršího data, navíc má několik více či méně zdařilých PD konkurentů. S uvedením verze 2.x si STOIK Software dává na čas, navíc morfovacícm programům pracujícím s geometrickou či vektorovou sítí zřejmě už pro běžné použití odzvonilo. Jakmile bude k dispozici shareware verze nebo demo MorphManu 2.x, mrkneme se, jak se program se těch několik let zdokonalil a zda bude opět patřit mezi "morfingovou" elitu.

Další relevantní články:

Deformer 2.0
Morpheus 1.0
Ulead Face Factory 1.0
Ulead FantasyWarp Plugin 1.0

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: