Media Cleaner EZ 4.x - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

Media Cleaner EZ 4.x

20. září 2000, 00.00 | Společně s novým Media Playerem 7 nabízí Microsoft na svém webu i WM Encoder stejné verze. My se však podíváme na další nabízený balík na výrobu streamingového videa - Media Cleaner.

Media Cleaner EZ je oficiálně ke stažení jak na stránkách firmy TERRAN, tak i přímo u Microsoftu na stránkách věnovaných Windows Media Tools a doplňkovým utilitám pro tento streamingový systém z produkce Microsoftu. Media Cleaner zastupuje na stránkách WMT na rozdíl od WM Encoderu komerční program s cenou 99$, přímo u TERRANu si můžete zakoupit ještě slušnou řádku podobných profesionálních programů na výrobu streamingového videa včetně hardwarové akcelerace v cenách až do 6500$.Media Cleaner EZ potřebuje ke své činnosti balík Windows Media Tools a pokud chcete pracovat se streamingovým formátem QuickTime, potom musíte mít nainstalovaný ještě QuickTime 4.x. Hlavní okno programu je jakýsi desktop, na kterém se dle potřeby objevují pracovní okna. Na obrázku jsou dvě z nich - vlevo pracovní okno s náhledem animace a základními parametry pro některou z variant WM nebo QuickTime formátu, vpravo pak analyzér s možností přehrát si animaci/video, případně sledovat grafickou i parametrickou strukturu souboru.V preferencích programu si můžete nastavit cestu ke streamingovým serverů pro Windows Media i QuickTime a další volby spojené s přizpůsobením videa pro encoding. Na obrázku vpravo je pak ukázka jednoho z nastavení pro výstup s udáním rozlišení, komprese, počtu snímků/s, audio formátu atd.

V přehrávacím okně můžete do animace/videa vložit IN/OUT značky (markers), výběr je samozřejmě možno provést i v časové ose zadáním číselných parametrů. V programu nemůžete video ani stříhat ani nijak efektově upravovat jako například v Sonic Foundry Vegas Video a dalších jednodušších programech této firmy, Media Cleaner EZ ale žádnými takovými možnostmi nedisponuje. Po výběru WM nebo QT standardu následuje výběr rychlosti/kvality streamingového formátu standardu WM nebo QT. 5ada nejpoužívanějších nastavení je dostupná v quickmenu Settings (pod náhledem animace či obrázku), pokud potřebujete kvalitu upravit, můžete použít mnohadílný wizard. Settings Wizard je v případě standardu Windows Media prakticky shodný jako v původních WM Tools, pouze používá přehlednější grafické rozhraní. To samé platí i o QuickTime, takže podrobnější popis je zbytečný.
Za 99$ je Media Cleaner EZ poměrně drahý, oproti ostatním "WMA" enkodérům však nabízí i možnost tvorby QuickTime videa. Pokud Vám nebude stačit podpora ASF a MOV, můžete si za 500$ zakoupit vyspělejší verzi Media Cleaner Pro 4.0, která podporuje nejen Windows Media a QuickTime, ale i RealVideo/Audio, MPEG, AVI, DV, MP3, statické obrázky a samostatné audio, součástí balíku je pak i velmi kvalitní Fraunhofer MP3 Encoder.

Další relevantní články:

Sonic Foundry Stream Anywhere 1.x
Windows Media Tools 4.1
Windows Media On-Demand Producer 4.x

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Digitální video  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: