Icon Packager 0.75 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

Icon Packager 0.75

21. června 1999, 00.00 | Grafické předělání Windows podle vlastních přání je podle statistik čtenosti velmi populární. Co když ale potřebujeme "pouze" hromadně vyměnit ikony podle určitého klíče? Pak pomůže právě freeware Icon Packager 0.75

     Windows Shell a jeho zákonitosti mne leckdy dohání k šílenství. I tak primitivní záležitost jako výměna ikon může být v mnoha případech zbytečně strávenou nocí. Proč ale zbytečně? Protože existuje Icon Packager.

     Program rozsahem spíš nenápadným (1.7 MB) patří mezi části prostředí Object Desktop firmy Stardock Systems. Pokud si pamatujete na minimálně zajímavý prográmek Windows Blinds, už víte o čem a hlavně o kom je řeč. Jedním z projektů Stardocku je právě Icon Packager, snažící se uživateli maximálně zpříjemnit ovládání a nastavení mnoha funkcí Windows Shellu a jednou z jeho vlastností je možnost vyměnit všechny "základní" ikonky prostředí Windows najednou.     Icon Packager funguje ve Windows 95/98 a NT 4.0 a prakticky veškerá nabídka možných úprav vlastností a vzhledu Shellu se týká těch skrytých a běžnými prostředky nedostupných nastavení. Jistě můžete namítnout, že v registrech lze udělat totéž, ale kdo si do takové práce troufne? Icon Packager může zpříjemnit ovládání Windows, některé funkce jako třeba výměna ikon jsou samozřejmě pouze kosmetického rázu. Program pochopitelně umí vyměnit i ikony, které standardně měnit nelze (viz obrázky), k dispozici je celá řada balíků ikon s nejrůznějším designem a barvovým provedením.     Výměna ikon se provádí v prvních třech částech Themes (vymění všechny ikonky), Icons & Cursors a Folders, kde se pouze "dolaďují" ikonky disků, adresářů a ukazatelů myši.     Libovolné Themes lze zařadit mezi oblíbené (menu Favorites), takže je nemusíte v možné spleti Themes hledat. Při výměně ikon se nemusíte bát, že by Icon Packager změnil jejich asociace, vše funguje zcela korektně a také všechny akce přiřazené k jednotlivým ikonám respektive asociacím zůstanou zachovány. Balíky či spíše balíčky s ikonami se nazývají Themes a v současné době existuje něco kolem 30 těchto Themes. Dále jsou podporovány také témata z balíku Microsoft Plus! a Microangelo, samozřejmě vše včetně kurzorů!     Poslední částí programu je Tweak Shell. Zde se už nenastavují ikonky, ale vlastnosti Shellu či Exploreru samotného. V nabídce najdete řadu věcí, které umí i spousta dalších tweakovacích prográmků, na obrázku je snad vše dobře vidět, takže nebudu popisovat samotné tweakovací funkce. Zato Vám však nabídnu ukázku osmi sad ikon z několika desítek, které je možné stáhnout na downloadovací stránce Icon Pakageru. Nabídka je opravdu široká, od BeOS přes NeXTSTEP a linuxovské Gnome až po Vaio (nádhera, SONY se prostě nezapře).
     Icon Packager je velmi užitečný program a také rozsah nabízených funkcí je co se týče ikon a prostřdí Shellu značný. Program je navíc v betaverzi (občas spadne, ale protože neběží na pozadí, nic se neděje, stačí pak spustit znovu) freeware, registrovanou plnou verzi můžete v budoucnu zakoupit například zde. Stardock stále dokazuje, že něco opravdu umí a pokud bude vyvíjet tak zajímavé a kvalitní programy, nezbývá než mu k tak záslužné činnosti gratulovat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: