FullShot 99 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Download

FullShot 99

27. května 1999, 00.00 | FullShot 99 je velmi propracovaný grabovací systém s velkými možnostmi a slušným rozsahem funkcí na tak úzce specializovaný program.

     Střelecká soutěž začíná, na řadě je FullShot. Program cílí, tiskne spoušť a nádherný úlovek je tady! Místo zbraně použil však program rafinovaně fotoaparát s teleobjektivem, a tak si diváci mohou prohlédnout vyfocené okénko jako živé. Řeč je o grabovacím programu FullShot, který přináší do poměrně silné konkurence několik nových a zajímavých prvků.     FullShot existuje ve dvou variantách - Standard a Professional, druhá verze umí navíc grabovat tlačítka a command bar. Program umí dále "vyfotit" okénko, celou obrazovku, vymezený region (i nepravidelný!) ve všech bitových hloubkách a rozlišeních, nepodporuje ovšem herní specialitky typu Glide a Direct3D. Grabnuté obrazovky je možné v případě potřeby ihned poslat na tiskárnu, tiskové možnosti jsou na poměry grabovacího programu velmi slušné, například lze tisknout více obrázků na jeden papír. Dále umí FullShot otevřít a uložit či konvertovat grafické formáty BMP, CLP, CUR, DIB, GIF, ICO, JPEG, PCX, PNG, RLE, TIFF a WPG. Přímo v programu lze provést některé běžné operace jako změnu velikosti, otočení, přidání rámečku kolem obrázku, barvové korekce, převod do stupňů šedi, redukce barev, samozřejmostí je oříznutí nebo dokonce v podobných programech nepříliš často viděné slučování dvou či více obrázků do jednoho.     Ke každému grabnutému obrázku lze dále přidat libovolný komentář, tyto komentáře můžete také ukládat samostatně nebo je tisknout. Společně s programem dostanete ještě Image Explorer pro rychlé prohlížení a případné dávkové konverze, aniž byste museli opustit prostředí FullShotu respektive Image Exploreru. Ovládání programu probíhá buď pomocí speciálních buttonů (tlačítek), které FullShot přidá do každého okénka (viz obrázky), nebo pomocí obvyklých hotkeys. Nastavení ovládacích tlačítek je velmi snadné a probíhá pomocí modelu klávesnice na ukázkovém obrázku - něco tak nádherně přehledného a jednoduchého by mohlo být použito i v mnoha dalších programech, zde dávám FullShot každému za vzor.     Speciální tlačítka, pomocí kterých lze ovládat grabovací funce jdou samozřejmě vypnout, ale i když jsou všechna aktivní, na grabnutém okénku už pochopitelně nejsou (ukázkové obrázky jsou pro názornost grabovány jiným programem). Velmi užitečná je také funkce, která spočítá barvy obsažené v obrázku a můžete jej tak uložit v optimálním formátu a bitové hloubce. Standardně FullShot sám prozkoumá a uloží obrázky v odpovídajícím počtu barev, podobné funkce má ale většina grabovacích programů. Pro úplnost uvádím defaultně přednastavené hotkeys::

Full Screen Capture CTRL+1
Window Capture CTRL+2
Region Capture CTRL+3
Title & Menu Capture CTRL+4
Freehand Capture CTRL+5
Mouse Pointer Capture CTRL+6
Button Capture CTRL+7 (pouze ve verzi Professional)
Command Bar Capture CTRL+8 (pouze ve verzi Professional)

     FullShot 99 je velmi propracovaný grabovací systém s velkými možnostmi a slušným rozsahem funkcí na tak úzce specializovaný program. Na rozdíl třeba od HyperSnapu-DX však neumí grabovat obrázky z většiny nových her programovaných pod Direct3D nebo Glide - je však zajímavé, že někdy se to povede, zřejmě tedy záleží i na korektnosti hry k systému. Ovládání grabovátka je díky opravdu rozsáhlé nabídce funkcí o malinko složitější než u ostatních programů se stejným zaměřením, základní grabovací operace se však ovládají velmi snadno. Pokud tedy potřebuje komfortní grabovač okének či celých obrazovek a neplánujete zrovna vykrádat obrázky z her, je FullShot 99 vynikající volba.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: