Freeware WinMac 4.30 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

Freeware WinMac 4.30

12. srpna 2000, 00.00 | Windows nebo Macintosh? A což takhle Windows s ovládáním pomocí macovského toolbaru?

WinMac je univerzální utilita/emulátor macovského toolbaru pro prostředí Windows, která velmi věrně imituje přístup k mnoha funkcím pomocí menu známého ze všech počítačů Macintosh. WinMac je zřejmě freeware (přesněji řečeno NIKDE není popsáno, že by se jednalo o placený program), případná registrace se provádí offline přímo na udané jméno. WinMac není emulátorem v pravém slova smyslu, funguje podobně jako řada plovoucích toolbarů, pouze design a funkčnost je prakticky shodná s originálním macovským Systémem, pochopitelně až na některé výjimky specifické pro Windows.Obrázky toolbaru jsou doufám i přes svou velikost dostatečnou ukázkou imitace originálního macovského toolbaru s roletkovými menu. Nepřehlédnutelným symbolem vlevo je nakousnuté jablíčko, které aktivuje roletkové menu odpovídající Start baru, avšak bez možnosti spouštět programy nebo vyvolávat ovládací panely. Na zcela opačné straně je imitace práce s macovským Finderem a přepínačem Windows okének/aplikací.Menu File obsahuje prakticky shodné funkce jako na Macintoshi, jejich spuštěním se samozřejmě vyvolá program či aktivuje funkce odpovídající systému Windows - například Make Alias vytvoří zástupce, Open spustí program, Get Info vyvolá Properties apod.

WinMac umí měnit svoji grafiku a tedy i vzhled toolbaru s menu podle vzorů verzí macovských Systémů, v menu View můžete mimo skrytí ikon na ploše přepínat mezi stylem Systému 7.x, MacOS 8.0/8.1, 8.5/9.0, MacOS X Aqua (na průhledná menu ovšem zatím zapomeňte) a MacOS X Server, čemuž se přizpůsobí i informační okno udávající velikost paměti, typ procesoru apod.


WinMac je roztomilá utilitka, jejíž použití je ovšem silně závislé na tom, zda hodláte něco takového vůbec používat. Autor programu má zajímavé plány do budoucna, v nových verzích by například mělo fungovat i spouštění CD Playeru, celý WinMac by měl fungovat namísto integrovaného Exploreru, také ovládání by mělo ještě více připomínat originální Macintosh a kdo ví, třeba se někdy v budoucnu dočkáme i dokonalé imitace GUI Aqua s elegantními transparentními menu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: