Freeware Linkmenu 1.30 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

Freeware Linkmenu 1.30

23. listopadu 2000, 00.00 | Toolbary, traylaunchery a další podobné utility jsou a určitě i do budoucna budou stále vděčným tématem autorů PD programů - Linkmenu je jedním z nich.

Linkmenu firmy Datalink Computer Systems lze stručně charakterizovat jako univerzální nástrojovou lištu pro spouštění a prohlížení souborů či adresářů, utilitu lze použít i jako náhradu Start menu. Cena Linkmenu je víc než sympatická, jedná se totiž o freeware.Linkmenu vypadá podobně jako standardní toolbar ve Windows a může být umístěn na jakékoliv straně obrazovky s možností automatického skrytí (klasická funkce autohide) nebo zobrazení neustále v popředí - v tomto případě všechna ostatní okna na ploše automaticky přizpůsobí svou velikost, aby bylo Linkmenu pořád vidět. Programy a adresáře jsou stejně jako v toolbaru Windows představovány ikonkami, v ovládacím menu si můžete vybrat malé (16x16 bodů) nebo velké (32x32 bodů) ikonky. Přímo z Linkmenu si můžete definovat nová tlačítka a jejich ikony, ve vlastnostech Linkmenu lze pak měnit jejich pořadí.


Nastavení celkového vzhledu a funkčnosti Linkmenu se provádí volbou "Customize" - objeví se kompletní struktura celého menu s jednotlivými sekcemi a programy, které můžete dle libosti přidávat, stejně jako v "Properties" měnit jejich pořadí, měnit ikony apod. Pokud se obáváte, že se při větším počtu odkazů v Linkmenu některé ikonky mohou opakovat a nebude tak na první pohled jasné, o který soubor či adresář se jedná, máte pravdu, ale i na to autoři Linkmenu mysleli. Program totiž obsahuje knihovnu více než 250 ikon nejrůznějších typů přehledně rozdělených dle zaměření do mnoha kategorií, které můžete souborům či adresářům přiřadit několika kliknutími myší.


Linkmenu není sám o sobě nijak komfortní program, to, co umí, však umí skvěle, je velmi rychlý a snadno se používá. Oproti standardním toolbarům Windows toho mimo správy položek a několika set poměrně zdařilých ikon nenabízí o mnoho navíc, ale je zdarma, takže rozhodnete-li se tuto utilitu vyzkoušet nebo používat, nic Vás to nebude stát.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: