Freeware EasyScan 1.10 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

Freeware EasyScan 1.10

20. listopadu 2000, 00.00 | Nevyhovuje Vám skenovací software dodaný ke skeneru? Zkuste velmi užitečný EasyScan!

EasyScan má na svědomí francouzská firmička Micromega Software, program je k dispozici zatím ve třech jazykových mutacích - angličtině, španělštině a pochopitelně francouzštině. EasyScan je víc než levný, je totiž zdarma a měl by fungovat ve Windows 95/98 a NT 4.0. Program je určen jako náhrada za prakticky jakýkoliv skenovací software komunikující s flatbed skenerem (bubnové atp. skenery nejsou podporovány) přes rozhraní TWAIN v1.6+ a nezáleží na tom, přes jaký typ komunikačního rozhraní máte skener připojen - paralelní port, SCSI, USB apod.Jak už jsem uvedl, můžete si EasyScan nainstalovat v jedné ze tří dostupných jazykových verzích a přímo v programu mezi nimi přepínat (viz obrázek - španělštinu jsem neinstaloval...). Prostředí EasyScanu je klasika sama o sobě a s určitými výhrady se vyrovná i těm nejzdařilejším skenovacím programům. Velikost náhledového okna je samozřejmě možno libovolně zvětšit či zmenšit (majitelé starších skenerů Mustek radujte se!), standardně se okno včetně GUI s ovládacími prvky přizpůsobí aktuálnímu rozlišení desktopu Windows.EasyScan umožňuje nastavení libovolného vertikálního i horizontálního rozlišení (dpi) del možností Vašeho skeneru, velikost skenovaného obrázku může být specifikována v centimetrech, palcích, picas, bodech (1/72 palce), twips (1/20 bodu) nebo obrazových bodech. Po výběru výřezu (výřez lze libovolně zvětšit) či celé plochy náhledu můžete ještě nastavit jas a kontrast nebo určit, o jaký typ obrázku se jedná - fotografie, kresba/pérovka a samozřejmě nastavit i počet barev pro výsledný sken.

Nastavit si můžete velké množství parametrů ohledně barvových korekcí, fyzických rozměrů skenovací plochy, rozlišení skeneru, gamma korekcí, kontrastu a jasu pro HW i SW expozici apod. Výběr skeneru je nutno provést ve Windows 95 ručně, Windows 98 už skener rozpoznají sami.


EasyScan umí ještě další užitečnou věc, kterou jsou skenovací styly. Pro každý styl si můžete nastavit podobné parametry jako při samotném skenování - jednotky, rozlišení, typ skenované předlohy, počet barev, rozměry skenu a případně i aplikaci, do které bude naskenovaný obrázek poslán - viz obrázek definic stylů.


Pro každý počet barev - čb, 16/256/16,7 mil. barev nebo 16/256 stupně šedé lze dále nastavit expozici respektive automatickou úpravu jasu a kontrastu. Pro poslání naskenovaného obrázku do externí aplikace je zase možné nastavit formát obrázku (podporovány jsou grafické formáty BMP, PCX, GIF, JPEG, TIFF a PNG v jejich různých variantách), cestu k aplikaci (aplikací může být samozřejmě i víc) a pokud je to u dané aplikace možné, pak i parametry specifikující co se bude s obrázkem v aplikaci vlastně provádět.

     EasyScan je vynikající freewarová náhrada za mnohé nekvalitní nebo chaoticky navržené skenovací programy a i když nepracuje se všemi typy skenerů (výčet těch otestovaných najdete na webu autora programu) a neumí pracovat v "dávkovém" režimu, lze program ocenit jako velmi užitečný skenovací software.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Skenery  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: