Free MovieExplorer 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

Free MovieExplorer 1.0

10. listopadu 2000, 00.00 | Konverzi obrázků jsem na našem serveru probírali už mnohokrát, co ale podívat se na univerzální konvertor animací/videostřižnu, která je navíc zdarma?

Autorem MovieExploreru je německá firma AIST (Animated Image Systems Technology), jejíž produkty pro zpracování analogového i digitálního videa pro Windows možná budete znát z mnoha "movie" like programů. MovieExplorer je však totální bomba mezi poloprofesionálními střihovými a konverzními programy, neboť je v základní verzi k dispozici zcela zdarma.Ve 12,6 MB instalačním balíku se skrývá jednoduchá, ale plně funkční nelineární videostřižna spojená s několika dalšími moduly zajišťujícími funkce náhledu, přehrávání, postprodukčních efektů a samozřejmě také render engine pro konvertování animací a videa. MovieExplorer je založen na jádru MovieX, tedy na jádru všech ostatních videoeditačních balíků od AIST, takže má shodné respektive velmi podobné grafické rozhraní i ovládání - viz hlavně velký obrázek. Program umožňuje video stříhat, spojovat, přidávat titulky, pracovat s audiem a konvertovat nejpoužívanější video formáty RealVideo, AVI, ASF, MPEG a QuickTime. Máte-li víceprocesorový počítač, můžete dokonale využít zmíněné technologie MovieX pro multiprocesorový rendering s patentovanými algoritmy nebo standardním OpenGL rozhraním.

Jako zdroj videa poslouží prakticky libovolná animace/video v některém z podporovaných formátů nebo statické snímky (MovieExplorer umí pracovat s přibližně 20 grafickými formáty), importovat však můžete i zvukové stopy v samostatném souboru (např. WAV) nebo získané z nativních video formátů jako je práce AVI, MPEG, QuickTime apod. Rychlost programu i bez podpory OpenGL akcelerátoru se pohybuje na přijatelné úrovni, samotný render animace je možné nastavit v několika stupních kvality od základní draft až po nejdokonalejší metody s Phongovým stínováním, interpolací textur a vyhlazováním - pak se pochopitelně doba výpočtů výrazně prodlouží.


Po importu patřičných grafických, video a zvukových objektů můžete s programem pracovat stejně jako s jakoukoliv jinou videostřižnou, pro vše včetně efektů jsou k dispozici samostatné stopy v časové lince. Když už jsme u postprodukčních efektů, zde Vás zřejmě bude možná čekat malé zklamání dané nulovou cenou programu, neboť v každé z mnoha kategorií/typů efektů najdete většinou nejvýš jeden, výjimečně i více efektů. Další efekty ve formě plug-inů můžete dokoupit za ceny od 25,- USD výš, zakoupit si ovšem můžete i rozšířenou verzi MovieExplorer Plus, která již obsahuje mnohem více efektů.MovieExplorer je ve své první verzi velmi nadějným konverzním a videoeditačním balíkem, který se při svých kvalitách a se svou skoro až fantastickou nulovou cenou (vykoupenou minimem efektů ve formě plug-inů) může stát velmi oblíbeným nástrojem pro zpracování "domácího" analogového i digitálního videa, už jen s ohledem na integrovanou podporu FireWire rozhraní nebo možnostmi výstupu v plném PALu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Digitální video  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: