Deformer 2.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Download

Deformer 2.0

4. srpna 2000, 00.00 | Morfingový program úplně pro každého? Jistě, Deformer je navržen jak pro dospělé, tak pro děti i začínající počítačové nadšence, moc nestojí a umí věci, nad kterými srdce zaplesá...

     Firma Stoik Software se zabývá vývojem a pochopitelně i prodejem svých morfingových programů, videoeditorů, digitálních alb apod. už delší dobu, není tedy v tomto oboro žádným nováčkem. Většina produktů není nijak drahých (spíš naopak) a některé jsou i přes poměrně vyspělé funkce zaměřeny vyloženě na low-end kategorii a jsou určeny především pro zábavu. Jedním z těchto programů s nádherným a skvěle navrženým intuitivním ovládáním je Deformer s cenou 29$, expert na deformace všeho druhu pracující podobně jako například Kais Power Goo na principu kapalinového morfingu.     Už podle první obrazovky prostředí programu s náhledem vznikající animace a spoustou ikonek naznačuje, že práce s Deformerem je opravdu zábava. Všechny ikonky jsou dostatečně velké, po najetí myší se navíc zobrazí ještě kontextová nápověda, co vlastně ikonka představuje. Jinak je ovládání programu prakticky shodné s Kais Power Goo - pod náhledem najdete storyboard s jednotlivými klíčovými snímky (mezi kterými si Deformer přechody dopočítá už sám), sílu/ účinnost pracovních nástrojů a rychlost přehrávání animace se nastavuje pomocí typických ikonkových stupnic. Prostředí programu příliš ovlivnit nemůžete, lze pouze vypnout zobrazování animovaných ikonek (je to ale škoda...), nápovědu, ovlivnit velikost obrázku apod. - viz menu na ukázce vpravo.

     Každá ikonka s nástroji v hlavním okně představuje vlastně celou skupinu nástrojů, které se poté objeví na samostatné obrazovce. Počet jednotlivých nástrojů je natolik rozsáhlý, že se omezím pouze na stručný popis. K dispozici máte jednak lokální deformační nástroje typu zoom, vyhlazování, roztírání barvy, razítkování, nejrůznější hoblíky, vrtáčky, kladívka a nebozízky jsou určeny k "jemným" manipulacím s obrazem.

     Ve většině případů nabízí Deformer pro každý nástroj ještě několik jeho variant s různou intenzitou (obvykle tři stupně) závisející na způsobu práce s obrazovými body. Důležité jsou i globální nástroje umožňující pracovat s celým obrázkem pouhým kliknutím a držením tlačítka na myši. Význam globálních nástrojů skvěle vystihují ikonky na obrázcích, opět se tedy omezím na všeobecný popis - na výběr jsou globální deformační nástroje typu vítr/tornádo, jako vždy několik zoomovacích nástrojů, prostředky na výrobu vlnění, stříkanců kapalin, písečných dun, vlnění vodní hladiny, nejrůznější "pyrotechnické" efekty a spoustu dalších podobných funkcí.

     Na posledním obrázku je ukázka finální obrazovky, ve které si po vytvoření morfingu můžete animaci uložit ve formátu AVI nebo GIF89a, případně vytisknout.     Deformer 2.0 se mi líbil už na první pohled a ani při podrobném testování nezklamal. Je ovšem nutno podotknout, že program vyžaduje alespoň průměrně rychlý procesor a grafickou kartu, 486tka rozhodně stačit nebude. Výhodou je nádherné ovládání bez nutnosti studia manuálu, také cena programu není na jeho možnosti nijak vysoká. A na závěr ještě drobná ukázka (100 KB) některých deformačních možností Deformeru, snad se Vám bude líbit.

Další relevantní články:

Morpheus 1.0
Ulead Face Factory 1.0
Ulead FantasyWarp Plugin 1.0

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: