Color Pilot Plugin 1.2 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

Color Pilot Plugin 1.2

18. října 1999, 00.00 | Rychlá a pohodlná úprava naskenovaných obrázků, nebo obrázků získaných z digitálního fotoaparátu či kamery, tak něco takového umí většinou pouze drahé softwarové balíky. Color Pilot Plugin je vyjímkou.

     Rychlá a pohodlná úprava naskenovaných obrázků, nebo obrázků získaných z digitálního fotoaparátu či kamery, tak něco takového umí pouze drahé softwarové balíky nebo nepříliš mnoho shareware utilit a Color Pilot Plugin je jednou z nich. Jako obvykle je to shareware, stojí 46$ a pokud je odkaz v manuálu správný, můžete si program zaregistrovat zde.     Color Pilot Plugin je obdoba programu Color Pilot (od stejného autora), ale funguje jako plug-in v Photoshopu a kompatibilních programech. Základ automatické korekce barev spočívá ve stanovení hodnoty bílého bodu (viz obrázek) nebo referenční barvy. Plug-in totiž umí i přebírat/získávat referenční barvy z obrázků, ať už po korekci nebo před ní. Historie obrázků začíná Image0 a pokračuje dále, jednotlivé upravené obrázky lze ještě znovu upravit jednoduchým přesunutím do zdrojového okna.

     Pomocí integrovaného referenčního kalibračního systému (vhodnější pojmenování neznám) tak můžete poměrně snadno na fotografii upravit barvu oblohy a oblaků a ponechat například barvu červených střech domů, tmavé asfaltové silnice nebo zeleného trávníku. Získání referenční barvy se provádí funkcí "From Image" a výběrem části obrázku myší. Pokud barvu upravíte (viz další obrázek s úpravou zelené barvy), patřičně se po provedení korekcí změní také barva ve výsledném obrázku. Úpravou bílého bodu ovlivňujícího především jasovou složku můžete zvýraznit celý obrázek nebo jen určitě barevné tóny, upravit jas i kontrast, Color Pilot Plugin si pak už vše dopočítá sám.     Color Pilot Plugin ve srovnání například s Extensis Intellihance 4.x nefunguje tak plně automaticky na jedno kliknutí myši, pro dobré výsledky musíte většinou určit několik referenčních barev. Ovládání je malinko nepřehledné (a vyžaduje poctivou četbu dokumentace) a také by mu slušela větší automatizace, na druhou stranu si zde přijdou na své hračičkové, kteří vyžadují i plnou manuální kontrolu. Color Pilot Plugin není zrovna nejlevnější a je otázkou, jak velký význam má zejména v Adobe Photoshopu 5.x, který ohledně korekce barev nabízí také velmi mnoho nebo i ve srovnání s novějším programem Color Pilot 3.x, který toho umí víc a příjemněji se s ním pracuje. Co tedy na závěr? Vyzkoušejte a uvidíte, třeba se Vám bude tento plug-in líbit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: