ActiveX Manager - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Download

ActiveX Manager

28. dubna 1999, 00.00 | ActiveX Manager je určitě šikovnou a užitečnou systémovou pomůckou, která může spolehlivě zamezit chaosu v ActiveX prvcích.

     Windows a jejich ActiveX prvky, to je kapitola sama pro sebe. S příchodem Windows 95 začal microsoftí operační systém nebezpečně narůstat a neznám člověka, který by chápal všechny vylomeniny, které Windows provádějí. Jednou z těch více či méně skrytých součástí Windows jsou ActiveX prvky (to jsou pro většinu uživatelů ty záhadné soubory s koncovkou OCX a někdy i DLL). Jejich instalaci provádí většinou už installer daného programu a pokud nemáte v systému už nezvládnutelný chaos, měla by správně proběhnout i jejich registrace respektive přihlášení do systému. Pokud ovšem později přesunete nějaký adresář s programem, ke kterému se příslušný ActiveX prvek vztahuje, Windows si pochopitelně nejsou schopny sami najít novou cestu a přesunutý program obvykle přestane správně fungovat.

     K těmto účelům existuje ve Windows program REGSVR32, který umí cestu změnit a ActiveX prvek znovu korektně zaregistrovat. Bohužel tato utilitka se ovládá z příkazového řádku a komfort práce ja takřka nulový. Naštěstí je tu ActiveX Manager. Tento krátký a mírně geniální program napravuje přesně to, co ve Windows chybí a umí pracovat s ActiveX prvky.     V inteligentně vymyšleném GUI máte po spuštění manageru možnost prohlížet, registrovat či naopak zrušit registraci libovolného ActiveX prvku. V hlavním okně je k dispozici název prvku, jeho verze a stav, v dolní část okénka pak opět kompletní jméno, status, ID programu, v pravé části pak cesta k programu, ke kterému se daný ActiveX prvek patří, délka, datum vzniku apod. Ovládání ActiveX Manageru je primitivní, okamžitě vidíte, jaké prvky nejsou registrované nebo chybí a při nové registraci stačí vybrat správnou cestu.

     Manager funguje i jako tray, ale není třeba ho mít stále spuštěný. V preferencích (viz obrázek) se toho moc nastavit nedá, ale není to ani zapotřebí. Vybrat si můžete zobrazení chybějících součástí ActiveX prvků, zobrazení všech stávajících zaregistrovaných či neregistrovaných prvků, metodu třídění a zapnout či vypnout zvukové efekty. ActiveX Manager si pamtuje poslední pozici okna, ne však jeho velikost a při větším počtu ActiveX prvků je listing v malém okénku poněkud nepřehledný. Naštěstí lze okénko maximalizovat, škoda že žádná podobná volba se v preferencích nenachází.

     Na dalším obrázku je preferenční okénko při generování zprávy. Výstupní formát si můžete zvolit v HTML nebo jako klasický text, v případě HTML se rovnou spustí defaultní prohlížeč a všechny dostupné a zvolené informace o ActiveX prvcích uvidíte v jeho okénku.

     ActiveX Manager je určitě šikovnou a užitečnou systémovou pomůckou, která může spolehlivě zamezit chaosu v ActiveX prvcích. Program je stabilní a za dobu, co jej používám (už víc než rok) mi ještě ani jednou nespadl a spolehlivě odhalil všechny neregistrované ActiveX prvky. Jedná se sice o shareware, ale na tak užitečný program rád nějaký ten peníz obětuji.

  

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: