Activ E-Book Compiler 3.02 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

Activ E-Book Compiler 3.02

26. září 2000, 00.00 | Dalším z několika programů na výrobu jednoduchých elektronických publikací, na který se dnes podíváme, je Activ E-Book Compiler.

Activ E-Book Compiler od Answers 2000 není freeware a zaplatíte za něj 30$. Program je určen na výrobu "e-knih", které jsou vytvářeny kompilací HTML souborů do EXEcutable souboru. Program je určen pro Windows 95/98/NT/2000 a vyžaduje MS Internet Explorer 4.x a vyšší.I když Active E-Book Compiler využívá jádro MS Internet Exploreru a elektronická publikace tak může "umět" většinu věcí IE, má program některá důležitá omezení - všechny odkazy je nutno přepsat na lokální (odstraní se tedy veškeré http://, ftp:// apod.), totéž platí u obrázků, neboť podadresáře nejsou podporovány. Je tedy nutno celý web předělat a grafiku umístit přímo do rootu. Startovací stránkou je vždy index.htm nebo index.html, fungovat nebudou ani formuláře používající CGI skripty, naopak Shockwave/Flash, JavaScript a Java fungovat budou (ale opět s podmínkou umístění appletů v rootu).Program nabízí bohaté možnosti konfigurace týkající se zejména popisu publikace, nastavení bezpečnosti (ochrana heslem), časové rozmezí fungování publikace (expire), zobrazení v prohlížeči (maximized, minimized, default, vlastní velikost okna) apod. - viz ukázky.

Upravit si můžete i prostředí elektronické knížky - mimo nastavení barev pozadí, odkazů atp. můžete vypnout/zapnout menu, status bar, nástrojovou lištu, zakázat změnu velikosti okna (skvělá věc!) nebo nechat okénku s publikací stále na vrchu.Neregistrovaná verze má nepříjemné omezení v počtu max. 10 souborů vkládaných do publikace, zkušební verze programu je tedy opravdu pouze na vyzkoušení základních možností Active E-Book Compileru. Soubory přidáte do vytvářené publikace přímo z adresáře, který je prohlédnout a všechno použitelné se objeví v záložce Files. Stejně jako je komfortní ovládání programu a zadávání informací o publikaci, máte stejně široké možnosti při editaci jednotlivých položek/souborů. Libovolý soubor tedy můžete z publikace vyřadit, aniž byste ho museli mazat, ochránit ho heslem, uvést k němu klíčové slovo (pro vyhledávací funkce) a podrobný popis - viz obrázek.Finální podoba zkompilované publikace je až na vlastní ovládací prvky připomínající MS IE v3.0 velmi podobná MS IE 4.x/5.x, takže další ukázka je zbytečná Active E-Book Compiler je šikovný prográmek na tvorbu elektronických knih, manuálů apod., ale omezení pouze na základní adresář z něj i přes poměrně komfortní služby činí pouze "jeden z řady" tohoto typu programů. Za výhodu lze naopak považovat možnost použití appletů nebo Flash animací, které má na starost MS IE, kde fungují bez větších problémů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: