ACDSee 32 - někdy stačí míň, než by člověk čekal. - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Download

ACDSee 32 - někdy stačí míň, než by člověk čekal.

20. srpna 1998, 00.00 | Věřím tomu, že tento sharewarový prográmek většina z Vás zná ( alespoň starší verzi ). Jedná se primárně o prohlížeč drtivé většiny grafických formátů.

Každý jistě zažil nějaký ten okamžik hořkosti spojený se zapomenutím nějaké té drobnosti. Dnes se konkrétně budeme bavit o ovladačích pro digitální fotoaparáty Kodak DC 200 / 210. Protože naše redakce vlastní DC 210 a protože jej občas někomu půjčíme, jsme pochopitelně již delší dobu bez ovladačů, které se standardně dodávají. Řešení této situace je několik, od stahování zhruba 3,5 MB souboru s ovladači od Kodaku až po stažení 1,44 MB prohlížeče ACDSee 32. Ten totiž od verze 2.23 obsahuje možnost přenosu obrázků ze zmíněných typů přístrojů a ještě mnohem víc.

ACDSee 32

Co je ACDSee 32?
Věřím tomu, že tento sharewarový prográmek většina z Vás zná ( alespoň starší verzi ). Jedná se primárně o prohlížeč drtivé většiny grafických formátů. To znamená, že pomocí ACDSee si můžete prohlédnout obrázky v několika desítkách různých formátů od BMP až po PSD či PhotoCD. Univerzálnost, rychlost a jednoduchost tohoto prográmku je až úchvatná. Co je důležité - pokud otevřete ACDSee browser, pak můžete obrázky také konvertovat ( BMP, JPG,TIF), tisknout a dokonce i přenášet z fotoaparátu.

Jak funguje přenos?
Výběry Prostě skvěle ( možná by se Kodak mohl inspirovat. ) Žádná nastavování portů nebo rychlostí přenosu, prostě nic. Stačí v menu vybrat položku "TOOLS" a následně Kodak DC 200 / 210. Samozřejmě vše funguje bez instalace jakýchkoli ovladačů od Kodaku.
Na výběr máte dvě možnosti. Buď prohlížet obrázky přímo z fotoaparátu, nebo přenést všechny do počítače. To je úplně postačující dvojice příkazů. Protože buď na tři kliknutí přenesete všechny obrázky, nebo si postupně obrázky prohlížíte a můžete je rovnou mazat, kopírovat nebo třeba tisknout. Vše geniálně jednoduché, jak to u sharewaru bývá. Mám pocit, že podobný produkt od Microsoftu by byl na celé CD už kvůli desítce rádců a animovaných sponek …

Přenos

Kde ACDSee najdete ?
Přenos Například u nás na serveru. Stačí kliknout SEM a začne přenos. Jak už jsem řekl, program má nějakých 1,44 MB a je určen pro Windows 95 / NT. Instalace je prostá, rychlá a vyžaduje restart ( většinou ).
Jedná se o shareware, který je plně funkční, ale po 30 dnech by každý slušný člověk měl poslat 35 US dolarů autorovi. To je ovšem jen na Vašem svědomí a dovolte mi apelovat na Vaší čestnost. Autor si za tento prográmek odměnu zaslouží.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: