VIDEOREKORDÉR SONY DHR-1000VC. - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Digitální video

VIDEOREKORDÉR SONY DHR-1000VC.

5. února 1998, 00.00 | Zahoďte VHSky, je tady DV pro lidi.

DV videorekordér

Svět spěje k plné digitalizaci. Představíme Vám zařízení, které uspokojí i náročnější ho uživatele.
Videorekordér SONY DHR-1000 představuje velmi dobré řešení záznamu obrazu i zvuku v televizní normě CCIR/PAL, včetně signálu PAL plus. Jedná se o první plně digitalizovaný videomagnetofon pracující ve standartu DV /digital video/, určený převážně pro amatérské a poloprofesionální použití. Jeho kvalita je však ohromující. Cena 10ti procentní ve srovnání s profesionálními stroji.

V čem spočívá jeho přednost oproti videorekordérům VHS a S-VHS?
Je to kopírovatelnost. / tedy vlastnost, zachovat kvalitu originálu v desítkách dalších generačních kopií postupného přepisu/. Což u přístrojů S-VHS nebo VHS je nemožné a zhoršenou kvalitu obrazu vidíme laicky již při první generační kopii.

Vyšší kvalita obrazu / 500 TV řádek - VHS max.250, S-VHS max. 440/
Vynikající kvalita záznamu i reprodukce televizního signálu. Majitelé větších televizních přijímačů konečně vychutnají ostrý obraz a dobrý zvuk.

2 hifi stereofonní zvukové stopy / stereo 1 a stereo 2 / dabing 1 a dabing 2 /
Toto řešení nabízí podstatně větší možnosti práce se zvukem, například dodatečné ozvučování, komentáře, dabing, efekty a jiné a to vše ve výborné zvukové kvalitě /HIFI/, podporující pochopitelně i domácí kino / Pro logic /.

Přesný střih.
S digitálním videomagnetofonem DHR-1000VC se můžete stát profesionálním střihačem. Lze jej použít jako vysoce kvalitní střihový stroj pro digitální i analogový záznam. Sada deseti programů pro editaci s grafickým rozhraním zvyšuje přesnost a výkonnost střihu v režimu ASSEMBLE nebo INSERT. V editačním oknu se zobrazí statický obraz s časovým kódem.

Integrace do stávajícího analogového řetězce.
Model DHR 1000VC má nejen digitální vstup a výstup rozhraní IEEE 1394, ale i vstupy a výstupy composit (video8, VHS) nebo component Y/C (Hi8, S-VHS).

Kazety DV
Přístroj DHR 1000VC je schopen zpracovávat jak velké kazety 125 x 75 x 14.6 mm, tak i malé kazety 66 x 48 x 12.2 mm, které jsou určeny do kamery. Záznamová doba je pro malé kazety max 60 minut, pro velké kazety max 180 minut.

Popis jednotlivých částí přístroje
Přední část obsahuje :
Hlavní vypínač, přijímač infračerveného ovládání, výsuvnou středovou mechaniku pro vkládání obou typů kazet, LCD display, který zobrazuje všechny dostupné údaje. Z těch základních např. :

 • úroveň zvukového záznamu
 • čas
 • reálné počitadlo času záznamu
 • TIME CODE ( časový kód)
 • IDEXY ( označená místa na pásku)
 • DAT CODE ( údaje z pevné paměti vložené kazety)
 • PHOTO CODE (vyhledávání uložených obrázků)
 • INPUT SELECT ( přepínání vstupů )
 • SYMBOL kazeta ( při pohybu se tento symbol točí)
 • 9 LED diod pro signalizaci režimů

Čelní panel obsahuje na obou krajích i dvě odklápěcí dvířka. Po otevření levého se zpřístupní konektor S/hosiden, konektor cinch pro kompozitní video signál a dva zvukové kanály L a R, výstupní port rozhraní IEEE 1394 a nakonec důležitá zásuvka pro minijack LANC, určená pro střihové propojení přístrojů. Po vyklopení pravého víčka se otevře přístup ke konektorům vstupu na mikrofon a výstupu sluchátek včetně regulace.
Uprostřed spodní části se nachází výsuvný pult, který je možné i vyjmout z přístroje a v tomto případě zůstává spojen se základnou krouceným multi - kabelem. Složí, jak pro základní nastavení funkcí přístroje v režimu MENU, tak pro ovládání střihové jednotky. Pro popis jednotlivých funkcí je přiložen od prodejce velmi pěkně zpracovaný český překlad.
To samé platí pro obsluhu infračerveného dálkového ovladače, který je oboustranný a nabízí velký komfort uživateli, včetně dnes již známému programování v režimu SHOWVIEW.
Zadní strana přístroje obsahuje:
 • vstup i výstup anténního signálu (možnost vypnutí RF modulátoru)
 • S VIDEO ( hosiden)
 • kompozitní video
 • stereo zvuk
 • 3x konektor SCART
 • 1x konektor S (pro propojení s jinýmy přístroji)
 • 1x konektor LANC (propojení s přístroji SONY)
Dále je zde chladící ventilátor, který má obdobnou funkci, jako známe u PC.

TV tuner tohoto přístroje pracuje v pásmech I. až V. a k tomu celé rozšířené pásmo kabelové televize, tzv. hyperband. Možnost programování jednotlivých programů lze tedy provádět klasickým standardním způsobem a to v režimu MENU přes televizní obrazovku nebo v režimu SHOWVIEW. Tento videomagnetofon pracující ve formátu DV, dokáže jako první zaznamenat vysílaní v plné kvalitě, tak jak přichází na vstup a to ve srovnání s videi VHS a video8 nebo jejich vyšších verzí S-VHS, Hi8. Bezproblémově zvládá i signály PAL plus. Teprve tento formát DV zajistí kvalitní velkoplošnou reprodukci obrazu i zvuku, podporující domácí kino.
Přístroj DHR 1000VC je schopen nahrávat :

 • 1- z antény
 • 2- z kabelových rozvodů
 • 3- z jakýchkoliv videokamer a videomagnetofonů různých výrobců
 • 4- z přístrojů DV a to bez ztráty kvality za použití propojení protokolem IEEE 1394
Totéž platí i o možnostech přehrávání.

Tento přístroj může být zapojen k počítači, k video - tiskárně, ke střihové jednotce nebo pracovat jako vlastní střihová jednotka. Propojení videokamery DV a videomagnetofonu DV zaručuje pochopitelně nejvyšší kvalitu, zde relativně již nedochází k žádným ztrátám, což ocení hlavně aktivní uživatelé tohoto formátu nebo uživatelé, kteří si potrpí na kvalitu.
Formát DV je skutečnou revolucí videa, která stírá rozdíly mezi profesionální a běžnou uživatelskou videotechnikou. Formát DV nám zaručuje maximálně kvalitní obraz a zvuk za rozumnou cenu.
V součastné době je cena tohoto přístroje přibližně 140 000 Kč vč. DPH.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální video  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: