Samsung Premiere 2013 GALAXY & ATIV - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální video

Samsung Premiere 2013 GALAXY & ATIV

24. června 2013, 10.11 | Velká evropská prezentace nejnovějších produktů Samsung Electronics z oblasti IT & Mobile Communications patřila řadě Galaxy, která využívá operační systém Android, a ATIV s Windows. Velkolepě pojatý program hostilo legendární londýnské centrum Earl´s Court, ve kterém se uskutečnila také jedna světová premiéra – hybridního přístroje Galaxy NX.

 

Samsung Premiere 2013 GALAXY & ATIV - Earl´s Court, London

 

Samsung v londýnském centru Earl´s Court působivě předvedl nové chytré mobilní telefony, včetně vodotěsné (do 1 m) a prachotěsné verze Galaxy S4 Active, a novou generaci svých tabletů, univerzální počítač typu „vše v jednom“ s Windows a také tablet a notebook s nejvyšším rozlišením: Ultrabook ATIV Book Plus a tablet ATIV Q mají displeje s rozlišením 3200 × 1800 obrazových bodů. Samsung tudíž jako první nabídne tablet a ultrabook s délkou úhlopříčky 13 palců a s téměř šesti miliony pixelů.

 

DJ LEE, prezident Samsung

 

DJ LEE, President, Head of Sales & Marketing IT & Mobile Communications Division Samsung Electronics, přednáší zahajovací projev.

 

GALAXY NX

 

Mě osobně nejvíc zajímal kompaktní systémový fotoaparát s výměnnými objektivy Galaxy NX s Androidem. Kombinuje řadu NX a Galaxy, tudíž obrazový snímač CMOS formátu APS-C s rozlišením 20 megapixelů, obrazový procesor DRIMe IV a pokročilý hybridní autofokus a operační systém Android, Wi-Fi, Bluetooth, konektivitu prostřednictvím sítí 3G/4G LTE, GPS, ale také opravdu velký dotykový displej a další prvky primárně používané u chytrých mobilních telefonů a tabletů. Galaxy NX je věnován samostatný článek.

 

GALAXY NX

 

Přirozeně mě velmi zaujal také stylový hybridní přístroj Galaxy S4 Zoom – chytrý mobilní telefon, který je současně plnohodnotným kompaktním fotoaparátem se 16megapixelovým obrazovým snímačem, 10násobným optickým zoomem a otočným ovládacím kroužkem na objímce objektivu.

 

GALAXY S4 ZOOM

 

Tedy univerzální přístroj na každý den, na cesty, dovolené, prázdniny, výlety, … Pohotově použitelný s intuitivním ovládáním a příjemný „do ruky“, tedy ani moc velký a těžký, ani malý, už kvůli velkému displeji, a s příjemně oblým tělem s dostatečně velkým madlem na pravé straně. Podrobnosti najdete v samostatném článku a také v recenzi, neboť tento týden budu mít možnost S4 Zoom vyzkoušet.

 

Jean-Daniel Ayme, Vice President of ETO Samsung Electronics

 

Mobilní telefony a přístroje GALAXY včetně GALAXY S4 ZOOM a GALAXY NX prezentoval Jean-Daniel Ayme, Vice President of European Telecommunication Operations Samsung Electronics.

 

koupání vodotěsných mobilů Galaxy S4 Active

 

Atraktivní bod programu: koupání vodotěsných mobilů Galaxy S4 Active.

 

Na velkolepém a precizně koncipovaném programu měly ovšem převahu nové tablety a ultrabooky, které doplnil elegantní počítač „all-in-one“ ATIV One s OS Windows 8, a velký prostor patřil také celé rodině chytrých mobilních telefonů Galaxy S4, která má různé verze pro různě zaměřené uživatele a různé způsoby použití: „odlehčenou“ Mini, odolnou Active s nižším rozlišením fotoaparátu a mobilní hybridní telefon a současně foto-videopřístroj Galaxy S4 Zoom, který má ovšem zase „odlehčený“ displej.

 

ATIV Q

 

Tablet ATIV Q s 13palcovým displejem s rozlišením 3200 × 1800 px, který je možno různě vyklápět, takže poslouží jako „klasický“ tablet, ale také jako miniaturní notebook, neboť ve spodní části jeho tenkého těla je plnohodnotná klávesnice. Tablet využívá operační systémy Windows 8 a Androidu a součástí dodávky je i dotykové pero, které je zasunuto v přední části rámečku. Optimální výkon zajišťuje procesor Intel Core i5 a Intel HD Graphics 4400.

 

ATIV Q

 

ATIV Q.

 

ATIV Q - Pen

 

ATIV Q: Dotykové pero.

 

ATIV Q - detaily

 

ATIV Q  detaily: Vlevo zasunutí dotykového pera do "tunýlku" v tenkém těla tabletu a vpravo pohledy na boční stranu výklopného segmentu: vlevo konektory HDMI a USB 3.0, vpravo kryt slotu pro miniaturní paměťovou kartu microSD. 

 

ATIV One 5

 

ATIV One 5 "All-in-One" PC.

 

ATIV One

 

Ultrabook ATIV Book 9 Plus má nejen 13palcový displej s rozlišením 3200 × 1800 px, ale využívá také novou generaci procesorů Haswell, které se podílejí i na prodloužení doby práce na baterii až na 12 hodin. Takovou výdrž má i nový Macbook Air, jehož displej s úhlopříčkou 13,3 palce má ale rozlišení jen 1440 × 900 px.

 

Patrick Povel, Head of EAM Samsung Electronics

 

Oblast ATIV, tablety, ultrabooky a také all-in-one počíítač Ativ One prezentoval Patrick Povel, Head of European ATIV Marketing Samsung Electronics.

 

Samsung Premiere 2013 GALAXY & ATIV - Earl´s Court, London

 

Samsung Premiere 2013 GALAXY & ATIV  Earl´s Court, London, 20. června 2013.

 

Podrobnosti jsou na webu Discover/News/Premiere2013_GALAXYandATIV/.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: