Nikon Coolpix P330 s GPS - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Digitální video

Nikon Coolpix P330 s GPS

6. března 2013, 01.24 | Řadu fotoaparátů Coolpix „P“ rozšířil výkonný model s 12Mpx senzorem CMOS a pětinásobným optickým zoomem, který po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 24–120 mm a v základní poloze má základní clonové číslo f/1,8. Je vybaven GPS jednotkou a připojit lze Wi-Fi modul, umožňující odesílat snímky na různá chytrá zařízení a snadno a rychle je sdílet.

 

Nikon Coolpix P330 je vybaven obrazovým snímačem typu BSI-CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod, který má velikost 1/1,7 palce a rozlišení 12 Mpx. Výkonný systém zpracování dat Expeed C2 umožňuje rychlé zpracování dat, vylepšený záznam videosekvencí a využít vysokou citlivost při zachování výborné kvality obrazu. Kromě snímků ve formátu JPEG lze pořizovat i obrazové soubory RAW (NRW) a Full HD videosekvence.

 

Nikon Coolpix P330 - černý a bílý

 

Pro zahájení a ukončení záznamu videa je k dispozici vyhrazené tlačítko. Video má nejvyšší rozlišení 1080/60i s tím, že lze nastavit snímkovou frekvenci 60, 50, 30 nebo 25 obr./s. Také lze snímat ve formátu RAW (NRW), při záznamu lze použít optický zoom a automatické zaostřování. Možné je i pořizování videosekvencí se snímací frekvencí až 120 obr./s pro zpomalené přehrávání.

 

Nikon Coolpix P330 zepředu

 

Objektiv Nikkor s pětinásobným optickým zoomem 5,1–25,5 mm 1:1,8–5,6 VR po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 24–120 mm a využívá i sklo HRI. Clona se sedmi lamelami přispívá k přirozenému charakteru rozostřených oblastí snímků. Neutrální šedý filtr umožňuje pružněji řídit expozici. Systém redukce vibrací druhé generace snižuje účinek chvění fotoaparátu v reálném čase a umožňuje použít expoziční čas delší až o tři kroky, než by bylo možné bez stabilizace obrazu. A nový Aktivní režim umožňuje snímat i za pohybu – z automobilů, čtyřkolek, motorek, lodí nebo sněžných skútrů.

 

Nikon Coolpix P330 shora

 

Na výběr je 20 scénických programů. Manuální režim zase umožňuje kreativní přístup k fotografování a ergonomické funkční tlačítko lze přizpůsobit pro okamžité vyvolání oblíbených nastavení. Využít je možno i kreativní funkce a makrorežim, nebo program Jednoduchá 360°/180° panoráma. Uživatelé, kteří rádi cestují, jistě uvítají, že fotoaparát má vestavěný modul GPS – Global Positioning System, který zaznamenává přesné údaje o zeměpisné délce a šířce do exif metadat pořízení snímků. Tyto geografické souřadnice poslouží při zobrazení bodů zájmu (POI) při přehrávání. Snadné a rychlé sdílení snímků lze i pomocí technologie Wi-Fi, pokud si uživatel dokoupí volitelný Wi-Fi adaptér WU-1a a do svého chytrého zařízení nainstaluje aplikaci Nikon Wireless Mobile Adapter Utility, která je kompatibilní se systémy iOS a Android.

 

Nikon Coolpix P330 - displej

 

Nikon Coolpix P330 – vybrané údaje přehledně:

 

Ekvivalent citlivosti ISO má základní rozsah 100–6400 s možností rozšíření až na hodnotu ISO 12 800 (pozice Hi2).

Automatický režim HDR zachycujte snímky s působivými tónovými podrobnostmi v libovolné situaci pomocí režimu HDR. Přístroj při každém stisknutí tlačítka spouště pořídí dva snímky s různou expozicí, z nichž vytvoří jediný snímek s velkým dynamickým rozsahem a bohatou barevnou gradací.

Vysokorychlostní souvislé snímání umožňuje pořídit v řadě až 10 snímků v plném rozlišení frekvencí 10 obr./s, nebo až 30 snímků v plném rozlišení frekvencí 1 obr./s.

Rychlý a přesný systém automatického ostření má 99 zaostřovacích polí a režim AF se sledováním objektu, který je v pohybu.

Menu Retušování umožňuje různé úpravy snímků včetně využití sady digitálních filtrových efektů, mezi nimiž nechybí Selektivní barva pro převod snímku na monochromatický se zachováním barvy podle výběru ani filtr Hvězda, který jasným objektům přidá efektní hvězdicový záblesk.

 

Nikon Coolpix P330 s vyklopeným bleskem

 

Nikon Coolpix P330 má být v prodeji od konce března 2013 za 8890 Kč.

 

_______________________________________________________________________________________ 

Megapixel - logoZjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Nikon Coolpix P330.

 

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: