Kai's SUPER GOO. - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Digitální fotografie

Kai's SUPER GOO.

11. srpna 1998, 00.00 | Firmu Meta Creations již jistě znáte. A možná, když se řekne slůvko "GOO", tak se Vám vybaví hravý prográmek této firmy pro nejrůznější deformace obrazu.

Hlavní okno Firmu Meta Creations již jistě znáte. A možná, když se řekne slůvko "GOO", tak se Vám vybaví hravý prográmek této firmy pro nejrůznější deformace obrazu ( a hlavně obličejů ). A pokud máte úplně nejlepší paměť vzpomenete si, že program se jmenoval Power GOO a to je to o čem chci psát. Protože po Power GOO přichází Super GOO, které jsme měli možnost vyzkoušet díky firmě Quentin.

K čemu to je ?
Program Super GOO vychází ze svého předchůdce. To znamená, že Vám dává možnost pomocí myši nejrůznějšími způsoby deformovat obrázky, které do programu nahrajete. Možnosti deformací jsou opravdu neuvěřitelné a garantuji Vám, že si užijete hodně legrace.
Další schopností tohoto programu, která je zcela nová, je možnost vytváření nových obrázků. Co je na tom tak zvláštního ? Zvláštní na tom je, že tvoříte obličeje stejně jako při identifikaci na POLICII. Už Vám to dochází ? Stačí vzít obrázek tchýně a přidat jí ježka, jiný nos a větší uši a na závěr jí třeba nasadit kšiltovku. Nebo pokud chcete být praktičtí, můžete manželce ukázat, jak bude vypadat s novým účesem.

Deformování.
Deformace Program se v podstatě rozštěpil do dvou samostatných částí. Tou první je všelijaké pitvoření obličejů. Možnosti jsou ještě rozsáhlejší než v předchozí verzi. Nejen že přibyly nové nástroje, ale staré jsou vylepšeny. Nyní je možno přesně nastavit velikost štětce, kterým úpravu provádíte i stupeň deformace. Přibyla možnost psaní textů a deformací celých obrázků. To znamená, že celý obrázek třeba zvlníte.
Bohužel došlo k nutné úpravě ovládání, která mi přijde o něco nepřehlednější. Rozšíření funkcí sebou nese nové ovládací prvky a celkové přeuspořádání. Přesto zůstává design plně v tradici Kai.
V IN Room ( načítání ) přibyla možnost přímo načítat obrázky ze scaneru nebo digitálního fotoaparátu. To potěší. A samozřejmě na CD nechybí galerie známých i neznámých tváří a široká škála podporovaných formátů.

Vytváření obličejů.
Vytváření obličejů Ano, pokud jste někdy viděli policejní identi kity, tak zhruba něco podobného nabízí i nové GOO. Na začátku si zvolíte podkladový ( základní ) obličej a v něm následně upravujete jednotlivé partie. Např. nos, oči, ústa nebo vlasy. Všude je samozřejmě možnost změnit velikost, pootočit, či přenést celý obrázek do deformační části programu. Musím pochválit autory za poměrně rozsáhlou knihovnu různých částí obličeje. Velice pěkně je zařízené i automatické navazování jednotlivých částí obličeje. Pokud si hrajete pouze s obrázky z knihoven tak samozřejmě vše sadí na 100%. Pokud použijete svůj obličej, pak je občas potřeba změna velikosti, či drobná deformace.

Práce s programem.
Přestože ovládání zůstalo ve stylu KAI a v podstatě vychází z předchozí verze programu. Přesto mi přijde, že nové ovládání je pomalejší a trochu zmatenější. Hlavně pro anglicky nemluvící jedince. Dřív přeci jen víc napověděli alespoň obrázky. Program je pěkně grafický a samozřejmě se za to platí velkou náročností. Na obrázky z knihoven či jinou grafiku se poměrně dlouho čeká, protože je načítána z CD. Například přepínání nástrojů nebo přechody mezi různými partiemi programů jsou velice pomalé.

Shrnutí Super GOO má výrazně větší možnosti než předchozí verze. Skládání obličejů je docela zábavné a dokonce snad i o něco praktičtější než pouhé deformace. Vůbec program působí dojmem, že se autoři snažili o přechod z ryze zábavní úrovně na alespoň trochu praktický produkt. Přesto si myslím, že jeho největší potenciál je právě v zábavě.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: