Kai's Power GOO - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Digitální fotografie

Kai's Power GOO

6. dubna 1998, 00.00 | Kai's Power GOO je velice netradiční program firmy MetaTools, o kterém Vám teď chceme něco málo prozradit. Co tento program nabízí ? Je to možnost deformovat a upravovat fotografie.

Kai's Power GOO Kai's Power GOO je velice netradiční program firmy MetaTools, o kterém Vám teď chceme něco málo prozradit. Co tento program nabízí ? Je to možnost deformovat a upravovat fotografie. To je důvod, proč se s tímto programem můžete setkat u některých digitálních fotoaparátů. Program nám zapůjčila firma Quentin, děkujeme.Instalace a odstranění

Kai's Power GOO
Program je určen pro Windows 95 a je vybaven standardním instalačním programem. Bohužel neexistuje česká verze, takže budete muset překousnout několik anglických dialogů. Instalace je ale velice jednoduchá, a proto nepředpokládám, že by někomu nadělal vrásek.
Odstranění programu také není problém. Můžete použít buď uninstall, který najdete ve stejném adresáři jako program. Nebo můžete použít klasický postup Windows 95, což znamená položku přidat/ubrat programy v Ovládacím panelu. Obě cesty způsobí to samé, to znamená automatické odstranění celého programu.

Uživatelské rozhraní
Kai je v součastné době pojmem a také synonymem pro netradiční řešení. Je jedním z těch, co si dovolili vzbouřit se proti diktátu uniformního rozhraní a ovládání ve Windows. Takže zapomeňte na okénka, hranatá tlačítka a nabídky menu. Vše se odehrává na jedné velké ploše, kterou program vytvoří přes celou obrazovku. Kailovi programy jsou určeny pro všechny osoby, bez ohledu na zkušenosti, takže k dispozici je jen pár tlačítek a uprostřed plocha s obrázkem.

Práce s programem
Vše začíná tlačítkem IN, pod kterým se skrývá nahrávání předlohy, s kterou chcete začít dělat kouzla. K dispozici je malá galerie fotografií, které dostanete přímo s programem, nebo můžete použít libovolnou fotografii ve formátu BMP, TIF, PhotoShop nebo Kodak Photo CD. Je škoda, že v nabídce není přímo formát JPG, který používá většina fotoaparátů. Takže před načtením do Power GOO, budete muset použít jiný program na změnu formátu.

Kai's Power GOO

Po načtení se můžete pustit do deformování a úprav. Pouhým tahem myši se z Vás může stát tvůrce s neomezenými možnostmi. Většina funkcí je založena na warpingu. Což je postup, kterým je možno plynule deformovat části obrazu. Pokud si zapnete výběr funkcí, budete moci zvolit způsob deformování. K dispozici je celkem 9 různých postupů.
Vše končí uložením. Uložit se dá zdeformovaný obrázek jako takový, nebo jako animace. V té se původní předloha postupně změní ve výsledný obraz. Samozřejmě nechybí ani možnost vytisknout, co jste spáchali. To vše je schováno pod tlačítkem OUT.
Kai's Power GOO

Náš názor
Program je velice jednoduše ovladatelný. Bez nejmenší znalosti warpingu můžete udělat z tchýně obludu, nebo se můžete pokusit udělat z obludy zase člověka. Záleží na tom, jakou předlohu máte k dispozici. Co se týče samotných deformací, trochu mi chyběla možnost definovat oblast, na které pracuji, či možnost zvolit velikost oblasti deformace. Ale beru to spíš jako cenu za jednoduché ovládání, než problém, který se programátorům nepodařilo překonat.

Shrnutí
Pokud jste získali pocit, že program je určen jen pro zábavu nezkušených uživatelů, máte pravdu asi tak z padesáti procent. Program jistě pobaví a dává tuto možnost všem, bez ohledu na zkušenosti s počítačem. Na druhou stranu si dovedu představit i zkušeného uživatele, který využije hlavně rychlost práce a bez problémů a hlavně velice rychle k deformaci použije právě Kai's Power GOO.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: