Casio QV-5700 - alternativa Canonu G3? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální fotografie

Casio QV-5700 - alternativa Canonu G3?

Casio QV 5700

23. září 2002, 00.00 | Casio inovuje a na photokině se chystá představit nástupce modelu QV-4000. Nový fotoaparát se kromě vyššího rozlišení může pochlubit i dalšími zajímavostmi a pro mnohé uživatele by mohl být zajímavou alternativou při rozhodování mezi Canony G2 a G3.

Casio bohužel na našem trhu nepatří mezi příliš známé a mediálně viditelné značky z pohledu digitální fotografie, což ovšem neznamená, že by nedokázalo vyrobit pěkný digitální fotoaparát. Koneckonců například právě model QV-4000 se i u nás docela prodává. A co si Casio připravilo na photokinu?


Na objektivu je opravdu uvedena značka Canon

Model QV-5700 je zajímavý v mnoha ohledech. Atypické je již jeho označení. První pětka sice opravdu značí rozlišení 5 mil. bodů, jak tomu bylo v minulosti. Nicméně pokud by Casio dodržovalo vlastní tradici, tak by sedmička měla značit ultrazoom, který model 5700 opravdu nemá. Navíc Casio zvolilo stejné číselné označení jako Nikon, což jistě potěší prodejce, kterým to trochu zkomplikuje život.

Na rozdíl od Nikonu je QV-5700 klasický trochu větší kompakt. Tělo je tvarově i vzhledově blízké Sony S85 a trochu vzdáleněji Camedii 5050. Jde tedy o robustní kompakt s 3x optickým zoomem a řadou ovládacích prvků. Rozměry fotoaparátu jsou 118x75x65 mm a hmotnost 355 g.


Povšimněte si bohatého ovládání

Technické parametry
Uvnitř fotoaparátu je použit CCD snímač s úhlopříčkou 1/1.8" a rozlišením 5.0 mil. efektivních bodů. Vzhledem k tomu, že citlivost je nastavitelná v rozsahu 50 - 800 ISO, dovolím si tvrdit, že jde s největší pravděpodobností o stejný čip, jaký bude osazen v Olympusu C-5050Z. Objektiv tentokrát zcela oficiálně pochází od Canonu a jde o dobře známý 3x zoom s rozsahem 34 - 102mm při světelnosti F2.0 - 2.5. Objektiv je shodný s tím, který najdete například u PowerShotu G2 či u předchozího QV-4000.
Fotoaparát patří do kategorie "nadupaných amatérských modelů". To znamená bohatou nabídku expozičních režimů P, A, S, M plus kreativní režimy a BSS. Nabízí řadu nastavení zaostřování od manuálního přes soft-fokus až po automatické zaostřování s možností uzamknutí. Nechybí precizní ovládání balance bílé barvy, bracketing, PC-Synch konektor pro externí blesk, podpora nekomprimovaného TIFF, EXIF 2.2 a PIM II či histogram v režimu záznamu. K fotoaparátu půjde přikoupit jako příslušenství synchronizační kolébka.
Jako perličku lze uvést, že QV-5700 bude vybaven novým 1,8" HAST TFT LCD displejem s vysokým rozlišením, tedy technologií od Sony, takže jde o přístroj vskutku kombinující řadu kvalitních značkových komponent.

Hodnocení
Vzhledem k postavení značky Casio na trhu se nedá předpokládat, že by tento fotoaparát udělal nějakou díru do světa, přesto jeho pozice není špatná. Je totiž v podstatě ideální alternativou pro milovníky Canonů PowerShot G2, kterým u nové G3 chybí rozlišení 5 mil. bodů. Pravda, G3 má zase 4x optický zoom, ale QV-5700 je takovou G2 s vyšším rozlišením, což Canon svým příznivcům zřejmě zatím nehodlá nabídnout. Takže pokud váháte mezi koupí G2 a G3, tak možná tou správnou volbou je 5700 od Casia.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: