Canon: nové programy pro tisk a správu fotografií - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Digitální fotografie

Canon: nové programy pro tisk a správu fotografií

10. července 2012, 17.21 | Canon představil nové programy pro další zlepšení tisku a správy fotografií, které nabízejí také více tvůrčích možností. Mezi novinkami je facebooková aplikace Print Your Days, která umožňuje jednoduchý tisk fotografií přímo z fotoalb, a My Image Garden, spojující všechny programy pro tiskárny Canon PIXMA v jednom uživatelsky přívětivém rozhraní.

 

Print Your Days

Canon vyvinul novou facebookovou aplikaci Print Your Days, díky které je možné tisknout a upravovat fotografie přímo z prostředí Facebooku bez jakéhokoli dalšího software. Aplikace je dostupná online na Facebooku a obsahuje nástroje pro automatické nastavení rozložení fotografie při tisku a umožňuje tisknout unikátní koláže obsahující až pět fotografií na stránce. Nabízí také celou řadu stylů a editačních možností, včetně ohraničení, ořezu a přidání titulků nebo barevných fotoefektů, jako je například sépiové zabarvení. Na výběr je 24 barevných tapet, které mohou zdobit pozadí koláže a rozšiřují možnosti kreativního tisku fotografií. K dispozici je široké spektrum efektů, od barevných skvrn a pruhů až po přírodní motivy, jako jsou například tráva nebo korek.

 

Print Your Days umožňuje také tisk fotografií, které na Facebook nahrají přátelé. Je kompatibilní s operačními systémy Windows a Mac. Fotografie z dovolené, narozenin a jiných speciálních příležitostí lze nyní jednoduše sdílet online i v tištěné podobě. Aplikace Print Your Days bude zpočátku dostupná pouze v angličtině.

 

Canon - nové programy pro ještě lepší tisk

 

My Image Garden

Nový tiskový software My Image Garden usnadňuje tisk i skenování a orientaci v programech společnosti Canon. My Image Garden[iii] lze využít u všech typů tiskáren PIXMA, které byly představeny po podzimu 2010. Jedná se o platformu, která kombinuje veškerý software pro tiskárny Canon PIXMA v jednom uživatelsky přívětivém rozhraní. Mezi novinky patří funkce automatické návrhy (Automatic Suggestion), která vyhledává v počítači zapomenuté fotografie a zobrazí je pak na ploše ve slideshow. Fotografie lze upravit a vytisknout přímo přes aplikaci My Image Garden. Automatické rozvržení snímku používá technologie pro rozpoznání fotografie a automaticky navrhuje optimální rozvržení pro tisk. Funkce detekce obličeje automaticky rozpozná obličeje na fotografiích a automaticky tyto snímky seskupí, takže je snadné nalézt fotografie konkrétních přátel či členů rodiny.

 

Canon: nové programy pro tisk a správu fotografií

 

Nový obsah a možnosti využité CREATIVE PARK PREMIUM

Součástí nové aplikace My Image Garden bude i nový obsah do bezplatné služby CREATIVE PARK PREMIUM, která umožňuje stahovat, vytvářet a tisknout pohledy, přání, kalendáře a další materiály. Služba je dostupná jen při používaní originálních inkoustů Canon pro tiskárny Canon PIXMA. Nový obsah zahrnuje také přístup do databáze exkluzivních fotografií a uměleckých děl slavných fotografů a umělců, včetně populárních obrázků Paddington Bear, Peter Rabbit a The Very Hungry Caterpillar. Vylepšený CREATIVE PARK PREMIUM nabízí i nové funkce pro jednoduchý výběr fotografií. Umožňuje zobrazovat, stahovat a tisknou snímky prostřednictvím jednotného uživatelského rozhraní.

 

Aktualizovaný CREATIVE PARK PREMIUM má bohatý nový obsah, včetně krásných fotografií a šablon z National Geographic, které je možné použít pro vytvoření kalendáře. Sekce NASA obsahuje mimo jiné i šablony pro tisk a vytvoření 3D modelů raketoplánů.

 

My Image Garden bude k dispozici od konce července.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: