Anne Erhard „Tam, kde roste bez" - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Digitální fotografie

Anne Erhard „Tam, kde roste bez"

Anne Erhard „Tam, kde roste bez"

19. října 2017, 16.13 | Německá fotografka Anne Erhard objevuje české kořeny své rodiny

Dne 20. října bude v plzeňském DEPO2015 zahájena ojedinělá výstava mapující rodinnou historii německé fotografky a spisovatelky Anne Erhard.

Výstava nesoucí název „Tam, kde roste bez" je výstupem z její šestitýdenní rezidencev Plzni v rámci mezinárodního programu uměleckých rezidencí OPEN A.i.R. a zároveňjejím prvním sólovým výstavním projektem. Výstava bude otevřená pro veřejnost do 30.10. 2017.

Dlouhodobý výstavní projekt Anne Erhard se zabývá rodinnou historií samotné umělkyně a zahrnuje jak oblast Německa, tak českého pohraničí. Příběh své rodiny, která má kořeny v Pošumaví, propojila s dávnou událostí - s nárazem meteoritu, ke kterému došlo před více nežčtrnácti miliony lety ve vesnici v jižním Německu a po kterém vznikl Rieský kráter.„Můj dědeček, kterého jsem nikdy nepoznala, pocházel z české vesnice Osí, kterou musel v roce1946 opustit.

Anne Erhard „Tam, kde roste bez

 

Usadil se posléze v bavorské vesnici, ve které se po nárazu meteoritu objevily úlomky vltavínu. Při práci na projektu sleduji trajektorii meteoritu; ten tvoří hlavní objekt zájmu.Tímto způsobem vzniká fiktivní rámec, sestavený z krajin a suvenýrů. Vracím se současně dovlasti svého dědečka, zpět k povodí Vltavy, po kterém je zrovna tento vzácný kámen pojmenován," upřesňuje Anne Erhard.V rámci svého rezidenčního pobytu v České republice fotila Anne Erhard mimo jiné v Chlumunad Malší, Besednici či v zaniklé obci Osí.Své snímky následně vyvolávala v nově vzniklé fotokomoře DEPO2015, ve které se v průběhu letošního podzimu uskuteční první kurzy analogové fotografie pro veřejnost.Na výstavě „Tam, kde roste bez" bude k vidění celkem dvacet černobílých fotografií středního formátu, přičemž většina snímků je analogových, jiné digitální. Současně zde budou i fotografiez rodinného archivu a další rozmanité objekty. Nebudou chybět osobní předměty členů rodinyumělkyně, mj. identifikační karta dědečka, ve které se píše o povinném odchodu z rodné vesnice.

 

O umělkyni:

Anne Erhard (*1993) pochází z Mnichova, v současné době žije v Berlíně. Svá studia na London College of Communication, University of the Arts London (obor fotografie) úspěšně dokončilav roce 2016. Získala několik mezinárodních fotografických cen, je spoluautorkou mnoha výstava publikací. Ve své tvorbě dává přednost analogovému fotoaparátu a černobílým snímkům.Webové stránky Anne Erhard: www.anneerhard.com

 

Výstava „Tam, kde roste bez" je pořádána v rámci česko-bavorského kulturního festivalu TREFFPUNKT (www.treffpunkt.cz).

Vernisáž: 20. 10. 2017 od 17:00 hod.

Místo konání: kavárna DEPO2015, Presslova 14, Plzeň, po - pá 9:00 - 19:00 hod.,so - ne 10:00 - 18:00 hod.

Vstup zdarma. 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: