Metacreations Office Advantage - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Design

Metacreations Office Advantage

23. září 1999, 00.00 | Produkty firmy Metacreations pokrývají velké množství činností svázaných s počítačovou grafikou. Programem Office Agvantage zmíněná firma vyráží na tažení do kanceláří, jelikož Office Advantage je sada doplňků pro Microsoft Office.

Produkty firmy Metacreations pokrývají velké množství činností svázaných s počítačovou grafikou. Programem Office Agvantage zmíněná firma vyráží na tažení do kanceláří, jelikož Office Advantage je sada doplňků pro Microsoft Office. Jde konkrétně o dva - do Excelu přidá Office Advantage nástroj pro tvorbu grafů a do Powerpointu sadu doplňků všestranně doplňujících přehrávání a tvorbu prezentací.

Misrosoft Excel
V Excelu se existence Office Advantage projeví novou paletkou se třemi tlačítky - Add, Edit a Delete Graph. Nástroj vkládá do aktuálního pracovního listu graf, který se od grafů, které lze v Excelu běžně vytvořit, liší asi stejně jako dokonalé uživatelské prostředí produktů Metacreations od běžné Windowsovské šedi. Vytvořené grafy jsou dokonale 3D, včetně osvětlení a stínů a první dojem je zcela úchvatný. Přímo na obrazovce lze s grafem točit, posouvat, zoomovat a hýbat se zkreslením 3D projekce. Další zážitek je připraven pokud zvolíme položku Edit graph. U grafů je na výběr ze základních typů jako sloupcový, koláčový apod. Výběr sice není tak široký jako přimo v Excelu, ale zahrnuje nejpoužívanější možnosti. Dále pak můžeme nastavit barvy a fonty všeho co se v grafu a kolem grafu vyskytuje, zobrazit nebo skrýt legendy. Zde bych měl jen jednu poznámku - u Metacreatůr trochu zapoměli, že nejsou v Photoshopu a výběry barev jsou z klasického duhového pole, místo z nějaké tabulky samplů. Tudíž je trochu problém se strefit například na 100% bílou pro pozadí. Když už jsem u pozadí, tak to lze barvit, vyplnit obrázkem, efektně stínovat. Pokud však nechcete mít graf v barevném obdélníku, ale volně na stránce, je třeba nastavit již zmíněné bílé pozadí. V popisu jsem určitě na nějakou funkci zapomněl, ale smyslem bylo naznačit, že takovýto graf může velmi zvednout formální úroveň vašeho dokumentu, a člověk neznalý bude marně přemýšlet jak dlouho jste ty skvělé grafy dělali. U grafů s větším počtem dat jsem měl mírné problémy se stabilitou, je ovšem otázka čí je to vina - zda Excelu nebo Office Advantage.

Microsoft Powerpoint
V Powerpointu obsahuje nástroj v paletce Enhance dvě hlavní sekce - Play a Enhance. "Play" je rozšířený přehrávač prezentací, umožňující např. definovat přechodové efekty, které jsou jedním slovem super (výběr cca 20, většinou 3D). Dále přehrávač umožňuje prezentaci přetáčet, skákat na jednotlivá políčka, definovat poznámky, zatrhávat přímo v prezentaci nástrojem "fix". Mimo to přehrávač obsahuje regulaci hlasitosti, počítadlo a to zcela jistě není všechno.
"Enhance" obsahuje nástroje pro nahrávání audiodoprovodu a pravděpodobně nejsilnější prvek celé kolekce - Visual Enhance. Tento nástroj načte celou prezentaci do vlastního grafického editoru a umožňuje upravovat grafickou vizáž jednotlivých prvků prezentace. Obsahuje přechodové efekty, hyperlinky, stíny a kompletní popis by určitě vydal na brožuru. Funkcí, která se mi zvlášť líbila, bylo sdružení jednotlivých kombinací barev do přednastavených setů, díky kterým může i výtvarně nenadaný uživatel vytvořit dokonale barevně laděnou prezentaci.
Hned po spuštění programu mě zaujala funkce "Export to html", která podle nápovědy připravuje prezentaci pro použití na Internetu. Tato funkce překvapivě opravdu funguje - vygeneruje stránku a podadresář s prezentací spouštěnou pomocí komponenty, která se stahuje z webu Metacreations. Pak je prezentace přehrávána přímo v prohlížeči přehrávačem ve stylu Office Advantage.

Celý komplet je podle mého názoru významným přínosem a přináší do strohých nástrojů Microsoft Office úplně novou kvalitu. Na webu Metacreations je k dispozici 30-denní verze, která určitě stojí za vyzkoušení. Ale pozor - asi ji už nebudete chtít opustit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: