CES 2005: Panasonic sází na plasmu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


CES

CES 2005: Panasonic sází na plasmu

CES Panasonic

7. ledna 2005, 00.00 | Jedním z významných vystavovatelů na veletrhu CES 2005 je společnost Panasonic, která má v oblasti spotřební elektroniky opravdu co nabídnout. Nabízíme vám přehled představených novinek.

Na veletrhu CES v Las Vegas již od brzkého rána 5. ledna probíhá řada tiskových konferencí. Jedna z prvních, kterou jsme měli možnost navštívit, byla pod vedením Panasonicu. Samotné tiskové konference se účastnila řada zástupců společnosti, mezi nimiž byl k vidění i Yoshi Yamada (Chairman and CEO of Panasonic Corp. of America) a John Iacoviello (Panasonic's Senior Vice President, Product & Marketing). Hned v úvodu byla zmíněna změna jména americké pobočky z Matsushita Electric Corporation of America na Panasonic Corporation of North America. Společnost Matsushita tak dále přitvrzuje v orientaci na své nejznámější produktové jméno, které dle všeho může v budoucnu nahradit jméno celého koncernu. Tato změna se zatím týká pouze Severní Ameriky, ale totéž bude následovat i další pobočky po celém světě.

Neméně důležitým bodem tiskové konference bylo oznámení, nebo spíše potvrzení, směru společnosti v oblasti HDTV. Panasonic sází jednoznačně na plasma technologii. I když dále bude produkovat zařízení na bázi LCD i DLP projekce, plasma je hlavním směrem, u kterého předpokládá nejlepší tržní podíl a hodlá do něj nejvíce investovat. Z toho důvodu je plánováno navýšení produkce na 100.000 kusů plasma panelů měsíčně, čímž by chtěl Panasonic ovládnout 40% tohoto trhu. A aby společnost své plány potvrdila, představila šest nových HDTV plasma screenů. Oproti předchozím modelům došlo k nárůstu rozlišení o 30% v horizontálním směru a nové panely jsou schopné zobrazit až 8,6 miliónů barev. Panasonic se chlubí i vysokým kontrastním poměrem, podporou HDMi a Cable CARD. Integrované tunery zvládají ASTC/NTSC/QAM a nové plasma screeny mají velikost úhlopříčky od 37 do 50 palců.

Zajímavou a dobrou zprávou pro Panasonic je i užší spolupráce s HP. Společnost HP potvrdila, že hodlá do svých stolních počítačů v budoucnu montovat mechaniky s podporou formátu DVD-RAM, který patří mezi důležité technologie Panasonicu. Podobně na poli Blu-ray disků obě společnosti chtějí postupovat společně a společně prosazovat své zájmy. Panasonic na CESu představuje několik prototypů postavených na této technologii, ale stále Blu-ray řadí mezi technologie budoucnosti, na jejichž čas se teprve čeká.

Panasonic představil i 3 nové digitální kamery s tříčipovou technologií. Dva modely jsou vybaveny Leica optikou a vylepšeným stabilizátorem obrazu. V této oblasti byla představena i DV kamera s přímým zápisem na DVD médium. Nezahálela ani oblast DVD rekordérů, kde jsme se dočkali několika nových produktů. DIGA DVD rekordéry nabízejí možnost zápisu na DVD+R a DVD-RW média a podporu DVD-RAM. Varianty s pevným diskem jsou schopné pojmout až 700 hodin záznamu. Jako hlavní přednosti uvádí Panasonic extrémně rychlý start a odezvu a zvýšenou kvalitu obrazu.

Dále byla představena AA baterie Oxyride Extreme Power, jež nabízí vyšší výdrž než běžné alkalické varianty. Milovníkům hudby Panasonic nadělil tři MP3 přehrávače s interní 256MB pamětí, FM rádiem a měsíčním předplatným služby Musicmatch Jukebox. V oblasti domácího kina byly představeny bezdrátové reproduktory a all-in one sestava SC-HT830V, která obsahuje měnič na 5 DVD, videorekordér, aktivní subwoofer, nastavitelné přední reproduktory a bezdrátové zadní satelity.

Jak je patrné, společnost Panasonic se na CES připravila a uvedla řadu zajímavých produktů. Hodně důležitá je plasma technologie, na kterou Panasonic vsadil v oblasti HDTV. Trochu zklamaní mohou být pouze fanoušci digitálních fotoaparátů, neboť v této oblasti jsme se žádných novinek nedočkali.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » CES  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: