CES 2005: Ohlédnutí za keynote Carly Fioriny - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


CES

CES 2005: Ohlédnutí za keynote Carly Fioriny

Carly Fiorina

14. ledna 2005, 00.00 | Nabízíme vám reportáž z vystoupení Carly Fioriny, CEO společnosti Hewlett Packard, na letošním veletrhu CES v Las Vegas. Kam směřuje HP a kde vidí jeho velitelka největší potenciál na trhu se spotřební elektronikou?

CES 2005 se mohl pochlubit nejen vystoupením ne příliš charismatického ale o to úspěšnějšího Billa Gatese, ale například i vystoupením nejuznávanější manažerky dneška - Carly Fioriny ze společnosti HP. Carla vystoupila v pro ni tak charakteristickém světlém kostýmku s tradičním entuziasmem a výrazně přesvědčivějším poselstvím než ostatní řečníci. Bylo patrné, že podobně jako například Steve Jobs z Applu je Carly nejen manažerkou na svém místě, ale také vynikající prezentátorkou, která si svým vystoupením dokáže získat jak pozornost, tak i respekt publika.

Navíc realizační tým HP připravil keynote jako velmi příjemnou visuální show doplněnou řadou klipů, vystoupení hostů a hlavně jako jednolitý celek, který měl hlavu a patu. Vše začalo video, které prezentovalo mírně ztřeštěný příběh jedné oslavy narozenin, pro jejíž přípravu aktéři použili digitální fotoaparáty, tiskárny, media center a projektor od společnosti HP a nechyběl ani HP iPod. Mimochodem celé video bylo pojato ve stylu moderních videoklipů a bylo opravdu povedené.


Možnost personalizace vzhledu iPodu pomocí tiskáren HP se objevila na keynote několikrát. Komunita skoro 10 miliónů iPod uživatelů je pro HP zřejmě hodně zajímavá.


A zde je samotný závěr uvítacího videa. Připravená DVD prezentace promítaná přenosným projektor HP s vestavěnou mechanikou.


Zájem o keynote Carly Fioriny byl minimálně stejně velký jako o vystoupení Billa Gatese a například Motorola by mohla HP zájem návštěvníků a novinářů jen závidět. Tomu odpovídal i potlesk, který Carlu na pódiu přivítal.


Carla přesvědčivě argumentovala...

Jak bývá u HP zvykem, Carla představila aktuální ecosystem HP, tedy komplexní pohled na potřeby uživatelů a příslušné přiřazení produktů. Základní motto "Create - Distribute - Enjoy" dokumentuje, že HP se snaží nabízet pokud možno komplexní řešení. Na keynote byl prezentován nový HP Media Center, který na rozdíl od toho Microsoftího fungoval zcela bezchybně. K němu nabízí HP celé portfolio projektorů, v nabídce produktů se objevili i televizory s modrým logem a pochopitelně nechybí ani tiskárny, digitální fotoaparáty atd.


HP Media Center v praxi


Prvním hostem na keynote byl CEO DreamWorks


Nechyběla ukázka z připravovaného filmu Madagaskar


Gwen Steffany v rámci keynote prezentovala nejen svůj klip, ale i vlastní variantu fotoaparátu HP, který sama designovala


Poměrně hodně pozornosti věnovala Carly iPodu, který HP prodává pod svou značkou. Navíc na CESu HP představilo možnost navrhnout si, vytisknout a nalepit svůj vlastní skin pro klasický iPod. Typická ukázka toho, jak se HP snaží uživatelům nabízet možnost personalizace a odlišení se.


Posledním hostem letošní keynote byla Vanessa Carlton

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » CES  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: